Уряд зупиняє атомні енергоблоки: Кінець епохи бідності? Для кого?
Через зниження попиту на електроенергію уряд вирішив вимкнути виробників найдешевшої енергії
Кабінет міністрів виводить в резерв декілька енергоблоків АЕС і переводить на знижену потужність 7 енергоблоків АЕС. Про це йдеться в листі тимчасово виконуючого обов’язки першого віце-президента-технічного директора Валерія Кравця, який опублікував працівник Запорізької атомної електричної станції Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Олексій Мельничук на своїй сторінці у Facebook.
«Більш ніж 7 ГВт встановленої потужності зеленої енергетики буде у 2020 році з тарифом 3-5 грн./кВт год.( без ПДВ). Тобто електроенергія вироблена з альтернативних джерел енергії надається пріоритет. Але в умовах економічної нестабільності, виходу з карантину такий тариф буде гальмами для економічного розвитку країни та добробуту населення. Зміни в законодавстві зелена влада не хоче вносити, щоб знизити зелений тариф, але дешева електроенергія АЕС їм не потрібна», – написав Мельничук.
Він попросив депутатів звернути увагу та підготувати відповідні зміни до закону про електроенергетику, де прописані зобов’язання на покупку зеленої електроенергії.
«Вважаю, що частка встановленої потужності яка складає практично 6 ГВт ( а це фактично потужність ЗАЕС) не потребує заохочення від держави таких як «зелений тариф» бо з такими потужностями це не актуально. Прошу звернутись до НКРЕ з пропозицією зменшення тарифу від енергії вітру та сонця. Електроенергія з відновлюваних джерел повинна конкурувати на енергоринку країни і не мати пріоритет. Країні потрібна дешева електроенергія для виходу з кризи та подальшого розвитку», – підкреслив працівник Запорізьської АЕС.
Він також опублікував лист Валерія Кравця.
Уряд зупиняє атомні енергоблоки: Кінець епохи бідності? Для кого?
Станом на 28 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків.
Енергоблок №2 Запорізької АЕС відключено від енергомережі та виведено в резерв з 21 квітня 2020 року.
На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 131-а доба капітального планового ремонту.
На енергоблоці №5 Запорізької АЕС 13-а доба капітального планового ремонту.
На енергоблоці №2 Южно-Украінської АЕС 13-а доба середнього планового ремонту.
Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 745 МВт, РАЕС – 2 520 МВт, ЮУАЕС – 1 340 МВт, ХАЕС – 1 690 МВт.
Минулої доби, 27 квітня, станціями вироблено 200,25 млн кВт-г електроенергії.
Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 40,56 млн кВт-г електроенергії.
Нагадаємо, системний оператор «Укренерго» змушений постійно зупиняти українські електростанції. До падіння споживання від карантину «Укренерго» зупиняв теплові електростанції, сонячні і вітрові. Останнім часом постійно доводиться «розвантажувати» атомні блоки. Це, на думку експертів, вкрай не бажані дії з точки зору енергетичної безпеки.