Уряд ще раз нагадав, як навчатимуться діти з 1 вересня
Учні зможуть ходити на заняття в школи і університети в перших трьох зонах карантину – зеленій, жовтій і помаранчевій. У регіонах, районах і містах, які потрапили в червону зону, освітні установи закриваються на карантин, а діти вчаться дистанційно.
Входити чи пересуватися всередині освітніх установ можна тільки в масках або респіраторах.
Маски для персоналу повинні бути в такій кількості, щоб їх можна було змінювати кожні три години. Вчителям і іншим співробітникам установи будуть на вході вимірювати температуру, якщо буде вище 37,2 – на роботу не допустять.
В уряді також радять заборонити батькам і всім стороннім заходити всередину навчальних приміщень. Виняток – тільки для супроводу дітей з інвалідністю.
Згідно з рекомендаціями уряду, діти повинні по мінімуму переходити з кабінету в кабінет. Для цього клас потрібно провітрювати під час перерв.
Щоб учні якомога менше перетиналися між собою, на підлозі коридорів потрібно позначити розмітку двостороннього руху. Частина уроків по можливості потрібно проводити на відкритому повітрі.
Безпосередньо перед заняттями педагоги повинні опитати учнів про їх самопочуття.
Їдальні та буфети працюватимуть в особливому режимі, без “шведських столів” і самообслуговування. Відстані між столами повинно бути не менше півтора метра, допустима розсадження – по чотири людини.
У МОН радять школам збільшити відстань між партами або проводити заняття в актових залах. Дітям, які мають хронічні хвороби легенів, розлади імунної системи або діабет, відомство рекомендує продовжити навчання на екстернаті або дистанційно.
Від традиційних святкувань першого дзвінка в МОН радять школам утриматися.
Нагадаємо:
Забезпечити школи масками та антисептиками відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря мають органи місцевого самоврядування.
У МОН розповіли, що засновники шкіл (найчастіше це місцева влада) мають забезпечити школи для початку навчального року:
захисними масками;
антисептиками для рук;
дезінфекційними засобами для поверхонь.
Нагадаємо, головний санітарний лікар Віктор Ляшко надав тимчасові рекомендації щодо організації навчання в закладах освіти (ЗО).
Зокрема: до роботи не допускаються працівники закладу з температурою понад 37,2°C;
учні та працівники шкіл, технікумів, університетів тощо мають розуміти заходи профілактики проти COVID-19, а також вміти розпізнавати симптоми захворювання;
керівник закладу має розробити маршрути та графік допуску учнів до школи так, щоб уникнути скупчень людей;
вчителі перед заняттями опитують учнів щодо самопочуття та обстежують на ознаки респіраторних захворювань;
якщо в учня/учениці виявили симптоми захворювання за відсутності батьків, його/ її рекомендують тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні та проінформувати про це батьків;
пересуватися та заходити в приміщення школи потрібно в масці, під час занять маску можна не використовувати;
мінімізувати переміщення учнів закладом – наприклад, проводити всі заняття в одному кабінеті;
скласти розклад так, щоби заняття в різних класах починалися та закінчувались у різний час;
за можливості забезпечити проведення занять на свіжому повітрі;
у туалетах повинні бути антисептик, рідке мило та паперові рушники (або електоросушарки для рук). Забороняється використання багаторазових рушників;
провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
розмістити на території закладу контейнери для використаних засобів індивідуального захисту з написом “ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ”.
Також працівники навчального закладу мають пройти інструктаж щодо того, як запобігати поширенню коронавірусної інфекції, дотримуватись правил респіраторної гігієни тощо.
Персонал мають забезпечити захисними масками із розрахунку: 1 маска на 3 робочі години. Після кожної зміни маски важливо вимити руки з милом або обробити антисептиком.