Українцям з боргами за компослуги перестануть платити субсидії на руки

Одержувачі монетизованої субсидії, які мають заборгованість по комунальним послугам, не будуть в майбутньому отримувати “живі” гроші на руки.

Відповідної постанови на даний час на сайті Урядового порталу поки ще немає, проте відомо, що Кабмін прийняв його під час свого засідання, яке відбулося 17 квітня. За заявою одержувача субсидії, який не має заборгованості, може застосовуватися готівкова форма виплати: “живі” гроші на банківський рахунок. Але якщо пільговик буде мати борги, його переведуть на безготівкову форму виплати.

Кошти на рахунок пільговика надходити не будуть, а перераховуються на рахунок Міністерства соціальної політики в Ощадбанку, після чого — виконавцям комунальних послуг за їх зверненнями — реєстрами нарахувань. Іншими словами, пільговик готівкових грошей не бачить.

Зазначається, що проект не передбачає можливості вибору форми виплати пільг відразу після їх призначення. В уряді сказали: “Субсидіанти, які не мають заборгованості за житлово-комунальні послуги до 1 травня, будуть отримувати монетизовану грошову допомогу. Боржники не зможуть скористатися правом на субсидію. Коли претендент на субсидії погасить борги, йому автоматично буде призначена субсидія в безготівковій формі”.

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що в Пенсійному фонді України заявили, що середня заробітна плата в нашій країні в лютому склала майже 8,4 тисячі гривень.

Як повідомлялося, монетизація субсидій привела до валу звернень від їх одержувачів в управління соцзахисту. Проте 13% нарахованих субсидій громадяни так і не отримали. І, як виявилося, проблема в тому, що люди не можуть отримати кошти живими грошима.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *