Українцям підказали, як правильно зберігати гроші
Найнадійнішого способу зберігання грошей не існує. Тому українці можуть скористатись найпопулярнішими в країні способами: або зберігати кошти вдома, або покласти на депозит, або придбати нерухомість.
Про це розповів фахівець в області врегулювання відносин “боржник-кредитор”, роботи з заставним та арештованим майном Ігор Криничко, повідомляє “Сегодня“.
За його словами, простіше всього зберігати гроші вдома, хоча це і не найнадійніший варіант.
Так, за даними статистики, в період з січня по серпень 2016 року в Україні сталося 469 пограбувань.
Щодо банків, то експерт рекомендує дотримуватися всього трьох правил при виборі фінустанови, в яку ви збираєтеся покласти гроші на депозит.
- Необхідно, щоб це був рейтинговий банк. Логічно, що перші позиції завжди займають банки, які не підводять своїх клієнтів. Проте в кризу можуть виникати непередбачені ситуації тому слід дотримуватися ще одного правила.
- Внесок не повинен бути більше суми, яку гарантує повернути держава. На сьогодні це 200 тисяч гривень.
- Зберігайте яйця в різних кошиках. Велику суму найкраще розбити на менші частини і розкласти по різних банках.
Крім того, можна придбати нерухомість.
“Середня окупність при оренді нерухомості – 7-9 років. Однак цей спосіб передбачає обов’язкове знання ринку або роботу з фахівцем”, – уточнив Криничко.
Як додав експерт, є ще один спосіб, не просто збереження, але й примноження коштів – бізнес. Однак цей варіант підійде лише активним, ризиковим людям з міцними нервами, оскільки в бізнесі ризиків на багато більше, ніж в інших варіантах вкладів грошей.
Також існують й інші способи збереження коштів: гра на фондових та інших ринках, купівля творів мистецтва, дорогоцінного каміння, цінних паперів, участь в інвестиційних фондах тощо.
“Однак в Україні всі ці механізми знаходяться на початковій стадії розвитку, тому не є найнадійнішими”, – зазначив Криничко.
Він рекомендує в будь-якому випадку, перед тим як робити який-небудь внесок, звертатися до відповідних фахівців і не забувати, що гроші людям потрібні для комфорту та задоволення, а не для переживань.