Українці віддають у вигляді податків половину доходів

Більше половини громадян України (51,3%) недооцінюють суму податків, яку вони платять за державні послуги.

Більшість (28,6%) вважають, що працівники віддають на забезпечення функцій майже четверту частину своїх доходів. Ще 14,6% вважають, що утримання держави становить близько третини їх доходів. Лише 7,9% правильно визначили, що українські працівники платять близько половини своїх доходів на утримання держави. Такі дані соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 1 по 12 грудня 2019 року, повідомляє проект «Ціна держави» на своїй сторінці в Facebook.

Саме 50% є тією частиною доходів, яку більшість українських працівників платять на утримання держави. Такі розрахунки наводить Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна на базі діючих ставок податків на працю і споживання (ЄСВ, ПДФО, військовий збір, ПДВ, акцизні та митні збори).

«Більшість податків стягуються непомітно для самого платника – в цьому і є головна причина недооцінки обсягу сплачених податків. Незважаючи на те, що податки в бюджет перераховують продавці, роботодавці, виробники підакцизних товарів та імпортери, кінцевим платником всіх податків все одно є працівник і покупець. Податки або включені в ціну кінцевого товару або відраховуються із заробітної плати », – зазначив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук, пише u-news.com.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *