Українці побили свій же антирекорд по недовірі до влади – міжнародне опитування

Громадяни України другий рік поспіль демонструють найнижчий рівень довіри до влади в світі. Це, в свою чергу, провокує в нашій країні суспільну недовіру до виборчої системи. Тому, хто б не переміг на виборах президента 31 березня йому доведеться вирішувати ці проблеми. Про це повідомляє аналітично-консультативна фірма Gallup.

Повідомляється, що тільки 9% жителів країни довіряють національному уряду – і це найнижчий рівень довіри у світі другий рік поспіль.

“Це набагато нижче середнього показника по регіонах колишніх радянських республік (48%), а також за середньосвітовий показник (56%) в 2018 році”, – повідомили в Gallup.

Відзначається, що навіть під час президента Віктора Януковича, який втік до Росії після євромайдан, рівень довіри до уряду досягав 24%.

“На початку президентства Порошенка були ознаки того, що він почав відновлювати хитку довіру українців до їхнього керівництва – 24% були впевнені в своєму уряді і 48% схвалили роботу Порошенко. Однак ці надії швидко згасли, так як багато українців побачили, що уряд не може виконати те, що вимагали протестувальники під час Майдану. З 2015 року довіра не перевищувала 14% “, – говориться в релізі.

Недовіра поширюється і на інші органи влади, в тому числі, і на ті, що відповідають за проведення виборів президента 31 березня. “Тільки 12% дорослих в Україні в 2018 році заявили, що вони впевнені в чесності  виборів, що набагато нижче в порівнянні з 26%, які дотримувалися цієї думки в 2014 році”, – наголошується в дослідженні.

Про це свідчить дослідження аналітико-консультаційної компанії Gallup.

У 2014 році цей показник становив 26%, а в 2010-му – 20%.  .

 За висновком дослідників, рівень недовіри до органів влади загалом поширюється і на тих, хто організовуватиме вибори 31 березня.

Ці сумніви посилюються й через корупцію в вищих ешелонах влади, яку помічає 91% наших співгромадян. Крім останнього скандалу в “Укроборонпромі”, через якого президент Петро Порошенко звільнив свого давнього бізнес-партнера Олега Гладковського з поста першого заступника секретаря РНБО, в релізі згадуються офшорні скандали (“Панамські документи”).

Gallup – американський інститут громадської думки, а також інші установи з вивчення громадської думки, засновані Джорджем Геллапом.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *