Україна проштрафилася перед ЄС щодо регіональних енергопостачальних компаній

Секретаріат європейського Енергетичного співтовариства почав розгляд питання про недостатнє проведенні Україною, а також Албанією, Боснією і Герцеговиною реформи, яка полягає в поділі регіональних енергопостачальних компаній (обленерго). Про це повідомляє МінПром.

«Секретаріат Енергетичного співтовариства ініціював попередню процедуру врегулювання проблеми щодо Албанії, Боснії і Герцоговини та України за те, що ці країни недостатньо проводять процедуру анбандлінга компаній-операторів розподільчих мереж», – йдеться в повідомленні ЄС.

Зазначені країни не впоралися із завданням по виконанню своїх зобов’язань згідно договору про Енергетичне співтовариство. Вони, включаючи Україну, не прописали вимоги III енергетичного пакета ЄС в національному законодавстві і не вжили заходів для поділу обленерго на практиці.

«Оператори електричних розподільних мереж трьох країн досі виконують функції постачальника електроенергії і компанії, яка відповідає за її розподіл», – підкреслюється в повідомленні секретаріату ЄС.

Споживачі зможуть отримати великий вибір постачальників електроенергії, що дозволить поліпшити послугу електропостачання і дати можливість отримувати її за справедливою ціною – в разі поділу обленерго на компанії за видами діяльності, пояснюють в секретаріаті ЄС.

Нагадаємо, Верховна Рада в квітні 2017 прийняла закон про ринок електроенергії. Передбачається, що цей закон призведе до того, що в сегментах генерації електроенергії і її поставок для кінцевих споживачів виникнуть конкурентні відносини. Цей закон передбачає обов’язковий поділ усіх обленерго на дві компанії: одна буде займатися розподілом електроенергії і експлуатацією електромереж, а друга – безпосередній постачанням електрики споживачам

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *