Українцям з 1 січня 2021-го перерахують розмір абонентської плати на газ

В Україні з 1 січня 2021-го перерахують розмір абонентської плати на газ для всіх споживачів. На сьогоднішній день українці платять виходячи з обсягів споживання в 2019-му, а в наступному році суму перерахують вже за даними за поточний рік.

Що таке абонплата?

Перед тим, як запустити ринок газу (зараз можна самостійно вибирати і в будь-який момент змінювати постачальника) в Україні платіжку розділили на дві складові: за використаний газ (оплата по лічильнику), за витрати на утримання інфраструктури (оплата “за трубу”).

Як рахується абонплата?

Розмір абонплати рахується, виходячи із споживання за попередній рік. Весь витрачений газ в кубометрах множать на тариф і ділять на 12 місяців. Те, що вийшло – абонентська плата.

У кожного облгазу свій тариф, який залежить і від протяжності труб, і від заробітних плат на підприємстві, і від супутніх витрат. Тариф в середньому коливається близько 1 грн. Так, для тих, хто використовує газ для опалення, абонплата може становити близько 100 грн. Якщо газ використовують тільки для приготування їжі, – абонплата становить близько 20 грн.

Як перерахують розмір абонплати в 2021-му?

Якщо на сьогоднішній день українці платять виходячи з обсягів споживання з 1 жовтня 2018 го по 30 вересня 2019 го, то з 1 січня 2121 року оплату рахуватимуть  з розрахунку газу, витраченого з жовтня 2019 го по кінець вересня 2020 го.

Якщо в зазначений період газу витрачалося більше, то і сума в платіжках виросте, якщо економили, то, найімовірніше, платити доведеться менше.

Однак ряд облгазів збирається переглянути і сам тариф. Це, наприклад, Київоблгаз, де підрахували, що їм не вистачає зібраних грошей: збільшувалася вартість матеріалів, росли зарплати. Тому і абонентська плата повинна бути більшою.