Українцям розповіли про нюанси перевірки лічильників газу
Українцям розповіли про нюанси перевірки лічильників газу. Про це пише 104.UA у відповідь на коментар українцям під постом в Фейсбук.
Українцям пояснили, що планова-періодична перевірка – це встановлення придатності до застосування лічильників газу, що знаходяться в експлуатації, за міжповірочний інтервал, який становить п’ять або вісім років, в залежності від типу лічильника і виробника та вказаний в паспорті пристрою.
При цьому в разі відмови в доступі до приміщення, де розташований лічильник газу, в результаті чого була здійснена періодична перевірка, споживачеві змінюється режим нарахування. Так, відповідно до Кодексу газорозподільних систем визначення обсягу спожитого газу здійснюється за граничними обсягами споживання з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.
Крім того, представники газопостачальної організації спільно зі споживачем складають і підписують «Акт про демонтаж лічильника газу для проведення періодичної повірки», в двох примірниках, один з яких залишається у споживача, а другий у представника газопостачальної організації.
До того ж перед демонтажем лічильника проводиться його обстеження, під час якого перевіряється наступне:
– наявність, цілісність і збіг номерів пломб на приєднувальних патрубках;
– наявність, цілісність пломб на рахунковому механізмі і корпусі лічильника;
– зовнішній вигляд лічильника, відсутність на ньому механічних пошкоджень;
– номер газового лічильника, завод-виготовлювач, рік випуску, дата останньої повірки, його останній показник;
– функціонування лічильника.
У разі виявлення будь-яких порушень, складається «Акт про виявлені порушення». А ось демонтовані лічильники централізовано направляються в Сервісний центр Оператора ГРМ відповідальними особами або особисто споживачем.
Українцям розповіли про нюанси перевірки лічильників газу