Україна готова до обміну полонених у форматі “всіх на всіх”

Україна заявила про готовність до обміну полоненими з “Л/ДНР” у форматі “всіх на всіх” і очікує на підтвердження з боку окупантів. Водночас представник Росії звинуватив Київ у “зриві домовленостей”. Як повідомляється на сайті Офісу президента України, 8 липня відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, яке проходило в форматі відеоконференції. На ньому була озвучена позиція Києва щодо обміну полоненими.

Зі свого боку представник Росії в ТКГ Борис Гризлов звинуватив Київ у “зриві” домовленостей”.

“Під час сьогоднішньої конференції Київ відмовився від узгоджених раніше домовленостей щодо складання списків на обмін відповідно до чотирьох категорій утримуваних осіб”, – наводить його слова “Інтерфакс”. Гризлов додав, що це загальмує процес обміну і звільнення.

Крім звільнення українців, українська сторона порушила низку інших питань.

Так, Київ наполягав на невідкладному встановленні стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню, з огляду на ситуацію з пожежами в Луганській області. Цю пропозицію підтримав координатор ТКГ і представник ОБСЄ.

Також делегація звернула увагу на проблему із доступом на тимчасово окуповані території спостерігачів ОБСЄ.

В організації звернули увагу на прогрес у розробці оновленого плану розмінування. Були досягнуті домовленості щодо 13 ділянок для проведення таких робіт із можливістю подальшої обробки ще семи ділянок. Україна ініціювала додаткове засідання 14 липня із цього питання.

Крім того, Київ запевнив у готовності забезпечувати пропуск громадян через усе КПВВ, але під питанням залишається неконструктивна позиція іншої сторони. Водночас була підтримана пропозиція української сторони про відкриття нових пропускних пунктів протягом чотирьох місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *