У ВР зареєстровано законопроект Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва

Президентський законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду зареєстровано у Верховній Раді. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

“Проєкт закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду одержавно Верховною Радою і передано на розгляд керівництва”, – зазначається на сайті.

Президент визначив документ як невідкладний.

Тексту законопроєкту поки що на сайті ВР не оприлюднено.

Нагадаємо:

Президент Володимир Зеленський 13 квітня вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва».

ОАСК відомий своїми резонансними рішеннями, серед яких – скасування нового українського правопису, скасування рішення Київради про перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, визнання незаконною націоналізацію «Приватбанку», призупинення процесу перейменування УПЦ Московського патріархату, поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби та інші.

У жовтні 2020 року Зеленський у відповідь на петицію з проханням подати до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК запропонував розпочати консультації з Вищою радою правосуддя для “напрацювання прозорої та коректної процедури, яка дозволила б вирішити питання ОАСК” та “зняти певну напругу в суспільстві щодо цієї ситуації”.

Як повідомляється на сайті глави держави, суд утворюється, реорганізовується та ліквідовується законом, проєкт якого вносить до парламенту президент України після консультацій із Вищою радою правосуддя.

Зеленський зазначив, що в демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними, але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія.

“ОАСК мав удосталь часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з “плівками”, корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення. Довіра до Окружного адміністративного суду Києва втрачена”, – підкреслив він.

За словами президента, стара, неефективна судова система не спроможна забезпечити запит українців на справедливість.

“Суд так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов із кабінетів суддів, які думають, що переважають усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повагу до закону”, – прокоментував Зеленський.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”