У травні газ для населення стане дешевшим

У травні 2020 року оптова ціна на газ для населення була знижена на 21%. Споживачі платитимуть 2,276 грн за кубометр, повідомляє НАК Нафтогаз.

– Але це ціна без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами, – уточнили в Нафтогазі.

Зазначається, що з початку року ПСО-ціна впала на 51%, а в порівнянні з травнем 2019 року – на 62%.

“Світова економічна криза викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, в тому числі на природний газ. За даними аналітиків НАК, в травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років. В Україні на ціну чинить додатковий тиск високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де, завдяки ґрунтовній підготовці до попереднього опалювального сезону і теплій зимі, накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою – 17,5 млрд куб. м”, – підкреслили в” Нафтогазі “.

Глава компанії Андрій Коболєв додав, що цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року.

“У міжопалювальний сезон передумов для зростання цін менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запаси газу в європейських і українських сховищах і літній період – все це дозволить зробити плавний і безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку”, – зазначив він.

Нагадаємо ціна імпорту газу у квітні на 20,2% нижча від вартості у березні 2020 року.

Українські підприємства минулого місяця імпортували газ за середньою ціною $122, 55 (3,3 тис. грн.) за 1 тис. кубометрів, у березні – $153,65 (4,16 тис. грн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *