У Росії заговорили про приєднання Донбасу

Колишній керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що Росія повинна «забирати Донбас до себе».

Про це він сказав в коментарі tvrain.ru на виставці «Індустріальнf спадщина Донбасу», яка пройшла в Держдумі 17 травня.

Онищенко назвав Донбас «могутньою індустріальною країною», висловив захоплення «суворої робочої красою» вугільних шахт і сказав: «Треба це розвивати. Але треба більш рішуче. Треба нам забирати Донбас до себе, і вистачить нам гратися в піжмурки. Ось моя позиція».

Як відомо, війна на Донбасі – військовий конфлікт, розпочатий російськими загонами вторгнення у квітні 2014 року на території українського Донбасу після захоплення Росією Криму, серії проросійських виступів в Україні і проголошення «державного суверенітету» ДНР. Конфлікт має характер міжнародного і став продовженням російської збройної агресії проти України. За географічним масштабом є локальним і охоплює частини Донецької і Луганської областей України.

Попри численні факти участі Збройних сил РФ та докази причетності Росії до війни, офіційно Росія не визнає факту свого вторгнення в Україну, відтак з українського боку війна розглядається як неоголошена.

Ряд українських політиків називає війну на сході України «гібридною війною» Росії проти України. Юридично на сході України триває Антитерористична операція.

Російська влада неодноразово заявляла про своє несприйняття Антитерористичної операції й вимагала її припинення та початку переговорів з бойовиками.