У Тбілісі масові протести через скандал із російським депутатом у парламенті

У Тбілісі тисячі людей вийшли на акцію протесту до будівлі парламенту через скандальну поведінку російської делегації, яка прибула до Грузії на сесію Міжпарламентської асамблеї православ’я.

Про це повідомав  телеканал Руставі-2.

Вчора в Грузії розгорівся скандал через те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергєй Гаврилов, відкрив сесію асамблеї, сидячи у кріслі спікера парламенту.

 

Продовжити виступ Гаврилову не дозволили депутати опозиційних партій “Європейська Грузія” і “Єдиний національний рух” – вони заблокували трибуну.

 Після зриву засідання члени російської делегації повернулися в готель в центрі Тбілісі. Біля входу в будівлю протягом трьох годин тривала акція протесту, учасники якої вимагали, щоб Гаврилов публічно вибачився за свої дії і негайно залишив країну.
 

Російська делегація у супроводі посиленої охорони вже відлетіла з Грузії.

Керівництво правлячої партії Грузії пояснило участь російського комуніста у засіданні “протокольною помилкою”. За даними ЗМІ, у зв’язку з подіями у парламенті у відставку подасть спікер грузинського парламенту.

Деякі партії вже заявили, що мають намір приєднатися до протесту і вимагатимуть дострокових виборів.

Грузинські правоохоронці застосували сльозогінний газ, щоби розігнати мітингарів, які намагалися прорвати поліцейські кордони під будівлею парламенту. Про це повідомляє телекомпанія Rustavi2, що вела ефір з місця події.

Як повідомлялося раніше, поліцейські тривалий час намагалися не застосовувати спецзасоби. Однак після кількох спроб штурму парламенту вони задіяли гранати зі сльозогінним газом.

Як повідомляє телекомпанія, після цього люди переважно залишили територію перед парламентом.

Також повідомлялося, що поліція застосувала гумові кулі для розгону мітингарів. Кількість постраждалих не уточнюються, але на прилеглій території постійно курсують машини швидкої допомоги, що забирають людей. Примітно, що за деякий час після розгону, коли газ розсіявся, люди повернулися до парламенту – щоправда, у дещо меншій кількості.

Після  сутичок та розгону мітингу під парламентом Грузії медичну допомогу надали 14 мітингарям та 38 поліцейським.

Про це повідомив грузинський “1 канал”, цитуючи дані міністерства праці, охорони здоров’я та соціальних питань Грузії, повідомляє “Європейська правда”.

“1 канал” наголошує, що люди постраждали через застосування сльозогінного газу та гумових куль. Водночас, МОЗ не уточнює характер травм громадян, які до них зверталися.

До госпіталю були доставлені 10 людей, 4 з них потребували госпіталізацї, уточнює телеканал Rustavi2.

На світанку, після кількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та затримання кількох протестувальників, поліція завершила операцію з розгону акції протесту, яка почалась 20 червня о 19:00 на проспекті Руставелі в Тбілісі.

Автомобільний рух проспектом Руставелі відновили, міські служби розчистили територію від сміття.

 “Підрозділи спецпризначенців повернулися до будівлі парламенту. На місці також залишаються чергувати карети швидкої допомоги.

За інформацією Суспільного мовника, решта протестувальників озброїлася камінням – за їхніми словами, з метою самозахисту. На місце починають прибувати лідери опозиції”, – йдеться у повідомленні.

Пізніше лідер опозиційної партії “Нова Грузія” Георгій Вашадзе анонсував збір людей 21 червня о 19:00 на проспекті Руставелі.

“Ми знову зберемося на проспекті Руставелі о 19:00. Нам потрібно буде узгодити план дій”, – сказав він.

“Те, що сьогодні зробив уряд, є абсолютно незаконним актом, спрямованим проти народу. О 19:00 ми збираємося на проспекті Руставелі, де ознайомимо громадськість з нашим планом подальших дій. Зараз важливо з’ясувати, хто затриманий, хто перебуває в лікарні і в якому стані”, – додав Вашадзе.