У РФ назвали умову для збереження транзиту газу через Україну

Перший заступник глави апарату уряду Росії Сергій Приходько заявив, що для збереження транзиту газу через Україну потрібно врегулювання судових спорів.

Про це повідомляє ТАСС.

“Що стосується транзиту російського газу через територію України, то ми готові його зберегти на економічно рентабельних умовах, але в разі справедливого врегулювання всіх судових суперечок між ПАТ “Газпром” і НАК “Нафтогаз України”, – сказав Приходько.

Він також заявив, що концепція “Північного потоку – 2”, що нині будується, не передбачає припинення транзиту за діючими маршрутами і “це стосується як України, так і інших країн”.

18 червня було -аявлено, що новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, наразі укласти неможливо.

Про це заявив начальник юридичного департаменту Газпрому Сергєй Кузнець, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Interfax.ru.

“Нас багато разів закликали укласти контракт на європейських умовах, але це поки що неможливо. Тільки минулого тижня було опубліковано постанову, яка задає напрямок реформі Нафтогазу”, – зазначив він.

За його словами, у Газпромі очікують, що для укладання нового контракту “Нафтогаз” добровільно відмовиться від всіх своїх виграшів у Стокгольмському арбітражі (4,6 мільярда доларів).

Нафтогаз готовий відмовитися лише від нового позову до Стокгольмського арбітражу на 11-14 мільярдів доларів.

Водночас головна директорка експортного напрямку діяльності Газпрому Єлєна Бурмістрова повідомила, що у компанії готові укласти з Україною новий контракт на транзит газу, однак наразі там “не знають з ким це обговорювати”. Дія чинного контракту припиняється з 1 січня 2020 року.

  • 18 червня у “Газпромі” заявили, що новий контракт на транзит російського газу через газотранспортну систему України на європейських умовах, як того хоче українська сторона, наразі укласти неможливо.
  • У відповідь “Нафтогаз” пропонує “Газпрому” контракт на “своп” газу замість транзиту як запасний варіант на випадок, якщо “Газпром” не захоче брати на себе ризики, пов`язані з українським регулятором та оператором газотранспортної системи.
  • Росія, Україна та ЄС можуть провести тристоронні консультації щодо газових питань у другій половині вересня. Українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.