У Раді запропонували законодавчо визнати окупацію Донбасу
Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироід вважає, що Україна повинна юридично зафіксувати наявність окупації Росією частини Донбасу. Про це вона заявила ефірі телеканалу «112».
«Вихід тільки один – прийняти рішення, юридичне, законом визнати окупацію частини території України Росією, назвати окупанта», – впевнена Сироід.
На її думку, якщо Україна виконає вимоги РФ (погодиться на особливий статус окупованого Донбасу, повну амністію бойовиків і проведення виборів на непідконтрольною Україні території Луганської та Донецької областей), то це призведе до юридичної капітуляції.
«Те, що Росія на цьому наполягає – це план юридичної капітуляції, це не виконання Мінських домовленостей, це не рішення, юридичне, конфлікту, це звичайна капітуляція», – підкреслила віце-спікер.
Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироід вважає, що Верховна Рада повинна визнати окупацію Донбасу Россіей.сообщает online24.com.ua
“Вихід тільки один – прийняти рішення юридичне, законом визнати окупацію частини території України Росією”, – сказала вона у неділю в ефірі “112 каналу”. Відповідаючи на питання, чому парламент цього не робить, Сироід зазначила: “Для цього треба Липецьку фабрику спалити”.
“Але це може зробити тільки той, хто нею володіє. Це повинно було бути зроблено. І тоді – розв’язані руки “, – сказала віце-спікер.
На уточнююче питання, чи означає це, що, якби керівники держави відмовилися від торгівлі з Росією, політичні відносини з РФ вибудовувати було б набагато легше, Сироід сказала: “Звичайно, абсолютно”.
Як відомо, Петро Порошенко після вступу на посаду президента України заявляв про намір продати свої активи. У січні 2016 року він заявив про підписання договору, за яким передав свою частку в Roshen в незалежний “сліпий траст”.
Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе Київську, Маріупольську, Кременчуцьку і дві Вінницькі кондитерські фабрики, ВАТ “Вінницький молочний завод” Рошен “, Літинський племзавод (обидва – Вінницька область), а також Липецьку фабрику” Рошен “(РФ), Клайпеди кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).