У Переяславі артезіанська вода перетворилася на іржаве болото, а місцева влада відмовчується

У Переяславі з кранів кілька днів тече брудна вода, а місцева влада відмовчується. Дійшло до того, що люди виставляють фото із водою коричневого кольору на сторінку “Диспетчерського центру”, а їм навіть  відповіді там не дають. Міський голова взазалі ніби води в рота набрав. Складається таке враження, що в місті  влади  просто немає.

Місцеві групи у ФБ теж майорять мисками, банками, склянками із коричневою сумішшю, яку важко назвати водою та ще й питною.

Колишній начальник ВУКГ Анатолій  Фесенко у групі “Ділового Переяслава” у ФБ дав пораду: оскільки більшість скарг надходить із мікрорайону Левада, то в першу чергу потрібно перевірити свердловину, яка розташована на території ліцею-інтернату, а також можливий порив в даному районі…

Колишній перший заступник міського голови Олександр Слюсар взагалі пише, що це вже надзвичайна ситуація і тому потрібно скликати техногенну комісію та терміново приймати  рішення, звертатися за рекомендаціями до спеціалістів.

Нагадаю, що на початку минулого року газета “Діловий Переяслав” вже піднімала проблему невідповідності нашої питної води санітарним нормам. Це підтверджували проведені аналізи питної води у школах та дитсадках міста. Ця інформація стала нам відомою лише через те, що редактор газети є членом  комісії по надзвичайним ситуаціям при міській раді, а ЗМІ на її засідання, звісно, не запрошували.

Відразу після засідання комісії я попередила про небезпеку переяславців у наші групі у ФБ. Це було 5 лютого 2019 року

А міський голова продовжував обманювати людей і під час громадських слухань, які почалися в перших числах лютого, на запитання переяславців про якість води, відповідав, що все, мовляв, добре…

І лише тоді, коли приховувати ситуацію вже не було як, а всі вказівки Держпродспоживслужби комунальники виконали, на сайті міськради аж наприкінці лютого 2019 року з’явилася інформація про те, що до них, мовляв, у лютому 2019 року(!!!) надійшло звернення від Держпродспоживслужби про те, що вода в деяких закладах освіти не відповідає нормам. Наголошую, що  це було напівправдою, адже згадувалося чомусь тільки про друге звернення цієї служби, а перше надсилалося чиновникам ще восени 2018-го року. І на нього посадовці просто не реагували! Зібрати засідання комісії по надзвичайних ситуаціях їх вже просто примусили працівники Держпродспоживслужби аж 5 лютого 2019-го.

Зокрема на сайті міської ради йшлося: «Згідно з розпорядженням міського голови ВУКГ виконало розпорядження Держпродслужби, а саме промив системи водопостачання. Відразу після заходів по очищенню Бориспільським міжрайонним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» було проведене повторне лабораторне дослідження зразків, відібраних із освітніх закладів Переяслава».

Тобто лише на основі повторних аналізів до міської ради 21 лютого надійшов висновок відповідної служби, за результатами якого було встановлено, що проби води по санітарно-мікробіологічних показниках нарешті вже відповідають усім вимогам.

Звертаю ще раз увагу читачів на те, що інформація ця була розміщена на сайті міської ради наприкінці лютого, а мер ще під час свого звіту по мікрорайонах міста, які почалися на початку цього місяця, запевняв переяславців, що з водою все в нормі. Висновки робіть самі.

Сьогодні ситуація повторилася. І стовідсотково можна стверджувати лише одне – так відмовчуватися, як це нині робить місцева влада – точно не можна. Бо це, як мінімум, неповага до переяславців, а як максимум, може нести непоправні наслідки як для здоров’я людей, так і для життєдіяльності всього міста.

Світлана ПОМОЙНИЦЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *