У Кремлі заявили про проблему з обміном Сенцова

Складнощі в питанні про обмін ув’язненого в російській тюрмі українського режисера Олега Сенцова полягають в тому, що він засуджений за тяжкою статтею.

Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає РБК.

Відповідаючи на питання, чи пов’язані складності з обміном Сенцова з тим, що він не визнає себе громадянином Росії, прес-секретар зазначив, що режисер засуджений за тяжкою статтею.

“І головне – хто він де-юре, навіть якщо себе росіянином не визнає”, – додав Пєсков.

 Сенцов не приймав громадянства РФ, але Росія називає його своїм громадянином – і на цій підставі засудила і не допускала представників України до нього.

Раніше в Кремлі заявляли, що для помилування українського режисера передбачена процедура, яка ініціюється самим засудженим.

Як повідомлялося, Сенцов відмовився просити президента РФ про помилування.

Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014. Його звинуватили в підготовці терактів і засудили до 20 років позбавлення волі.

Він голодує 41-й день в колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, більш відомій як “Білий ведмідь”.

Він вимагає відпустити всіх українців, що утримуються в РФ.

21 червня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова з гуманітарних міркувань і заявив про готовність подати прохання про його помилування.

Керівництво колонії цього тижня повідомило, що український режисер відмовився від усіх інтерв’ю, про які журналісти просили через Федеральну службу виконання покарань РФ, а також від побачень із родичами.

У документальному фільмі “Громадського телебачення” за назвою “Етапом через пів-Землі: історія ув’язнення Сенцова й Кольченка” йдеться, що Сенцов відмовляється від побачень із родичами нібито побоюючись, що потім буде важче.

20 червня Денісова закликала Москалькову звернутися до президента РФ із проханням звільнити Сенцова з в’язниці.

Український режисер Олег Сенцов написав листа російським кінематографістам, в якому подякував їм за підтримку.

Лист оприлюднив російський кінопродюсер Євген Гінділіс у Facebook.

“Друзі-кіношники! Дякую вам всім за те що ви робите.

За те що не мовчите. Не боятися – це виявляється так нескладно, правда? Важко зробити лише перший крок. Хтось його зробив відразу, а хтось лише недавно, але я всім і кожному вдячний з вас за сміливість. Я розумію, що ви ризикуєте відкрито підтримуючи мене зараз, живучи в цій країні. Я не пишу і не називаю імен та прізвищ не тому що їх не знаю чи не ціную, а боюся просто когось забути або особливо виділити. Я вдячний вам всім. Зрушення у свідомості радянських людей, що призвели спочатку до перебудови, а потім до краху імперії і свободи почалися саме коли кінематографісти почали ці зміни зі свого з’їзду в 80-х роках минулого століття. Можливо що і вам належить та ж місія і завдання, щоб зруйнувати ще більш потворну імперію, яка зараз вибудувана і продовжує еволюціонувати у вашій країні. Удачі вам в цьому! Але не забувайте при цьому знімати і прекрасні фільми!”, – написав Сенцов.

У Кремлі заявили про проблему з обміном Сенцова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *