У ГПУ прокоментували вимогу глави Мінфіну про відставку Луценка

У Генпрокуратурі заявили, що слова міністра фінансів Олександра Данилюка про відставку генпрокурора Юрія Луценка – спроба уникнути відповідальності за несплату податків.

Про це заявила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, передає “Інтерфакс-Україна”

 “ГПУ розглядає заяву міністра фінансів О.Данилюка як банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності за встановлену ДФС несплату податків на суму 746 343, 84 грн”, – сказала Сарган.

Раніше Міністр фінансів Олександр Данилюк звинуватив Генеральну прокуратуру в спробах перешкоджати розслідуванню по Приватбанку і зажадав відставки генпрокурора.

“Тут неприпустимі кулуарні домовленості. Замість цього Генпрокуратура робить наступне – затягує розслідування щодо колишніх керівників і власників Приватбанку”, – заявив Данилюк.

“Державним Приватбанком було ініційовано 5 кримінальних справ, які розслідуються ГПУ. Зокрема, доведення банку до неплатоспроможності, незаконне виведення коштів з банку, неналежне використання конфіденційної інформації та серверів банку. Однак жодну справу не було передано в суди”, – зазначив міністр.

Данилюк зазначив, що розслідування у всіх справах затягується і йде повільно, крім того, ГПУ замість того, щоб вести розслідування проти колишнього керівництва і власників банку, ініціює розслідування щодо працівників НБУ, Мінфіну та банку.

“Зокрема, Генпрокуратурою було порушено провадження про незаконні дії НБУ, Мінфіну, і ці слідчі дії ведуться дуже активно”, – повідомив міністр.

За його словами, також ГПУ веде розслідування проти залучених банком радників, які розслідують масштабні махінації в Приватбанку до націоналізації.

На думку Данилюка, це неприпустимо, адже держава вже витратила на націоналізацію і докапіталізацію Приватбанку 140 млрд гривень.

Глава Мінфіну заявив, що вимагає відставки генпрокурора.

Випадкова зустріч Юрія Луценка з Ігорем Коломойським саме напередодні суду в Англії викликає багато питань. Крім того, генпрокурор дискредитував себе атакою на нові антикорупційні органи і нездатністю довести важливі справи до суду”, – зазначив Данилюк.

“Таким чином він дискредитує перед українським народом та міжнародними партнерами президента та парламент, які довірили йому таку важливу функцію, та владу в цілому. Тому він повинен піти у відставку. Я вимагаю його відставки”, – сказав міністр.