У ГПУ перешкоджали розслідуванню справи Манафорта — Горбатюк

Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди. Через це справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта не розслідувалася понад 5 місяців.

Про це заявив керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк в інтерв’ю “Громадському“.

“Мав місце не прямий тиск щодо вказівки не розслідувати, мало місце створення перешкод, яке призвело до того, що низка справ упродовж понад 5 місяців не розслідувалися”, — сказав Горбатюк.

За його словами, розслідування відновили після публікації New York Times матеріалу, в якому стверджували про “замороження” ГПУ розслідування справи Манафорта.

 “Потім були винесені доручення слідчим продовжувати розслідування. Це відбулось 5 травня. А з 20 листопада 2017 року розслідування не відбувалося не зважаючи на наші скарги на рішення генпрокурора”, — додав Горбатюк.

Раніше видання NYT опублікувало матеріал, в якому стверджувалося, що в Україні заморозили розслідування чотирьох справ, пов’язаних із колишнім главою виборчої кампанії Дональда Трампа Полом Манафортом.

В The New York Times пояснювали це тим, що українські чиновники побоюються образити Трампа і втратити як фінансову підтримку США, так і постачання американської зброї.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер не звертався до ГПУ по допомогу щодо розслідування у справі колишнього глави виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

У Генпрокуратурі разом  з тим оприлюднили копію відповіді ГПУ кореспондентам “The New York Times”, зазначивши, що її було надіслано 20 квітня 2018 року на запит журналістів видання.

У відповіді “було надано інформацю щодо стану розслідування кримінальних проваджень, за виключенням відомостей досудового розслідування, які відносяться до таємниці слідства і можуть бути розголошені лише з письмового дозволу слідчого або прокурора у визначеному ним можливому обсязі”,  зазначили у Генпрокуратурі.

Пізніше генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що інформація NYT про блокування розслідування щодо Манафорта “повністю не відповідає дійсності”.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко спростував інформацію NYT про блокування розслідування щодо Манафорта. Про це Луценко повідомив в інтерв’ю “Голосу Америки” під час свого візиту в США.

“Спекуляції навколо так званого замороження справи Манафорта, котрі лунали від американського провідного видання (New York Times – УП), повністю не відповідають дійсності. Дійсно, Генеральна прокуратура України має провадження, в яких фігурує пан Манафорт. Ми провели ряд слідчих дій і щонайменше чотири рази запросили міжнародної правової допомоги від американських колег, яку ми отримали”, – заявив Луценко.

За його словами, восени минулого року спеціальний прокурор ФБР Роберт Мюллер витребував саме інформацію Генпрокуратури під час свого розслідування щодо підозр у змові членів передвиборчого штабу Дональда Трампа з російськими спецслужбами.

 “Тим не менше, я, як генеральний прокурор, у лютому поточного року звернувся через посольство США до спецпрокурора Мюллера з пропозицією повного сприяння у цій справі аж до створення спільної групи розслідування. Наразі ми зробили все можливе, щоб ця справа і у нас і у наших американських колег розслідувалася згідно чинного законодавства, в тому числі міжнародних конвенцій”, – зазначив генпрокурор.
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *