«У Бюджеті на 2019 рік освіта залишилась «за бортом», – Анна Романова
За словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Анни Романової, в проекті державного бюджету на 2019 рік в цілому скорочено видатки на освіту.
По-перше, на програми «Середня та нова українська школи» скоротили фінансування на 100 мільйонів гривень порівняно з 2018 роком. Парламентар наголошує: «Якщо порівняти, то якраз фінансування ГПУ збільшили на 100 мільйонів гривень».
«Всі кажуть, що треба підтримувати професійно-технічну освіту, – продовжує Анна Романова, – а на підготовку робітничих кадрів також зменшили фінансування на мільйон гривень. Це те, що дуже потрібно Україні, бо у нас робітничі кадри виїжджають, тому що система професійно-технічної освіти практично руйнується – зменшують замовлення, бо зменшують фінансування».
По-третє, недостатньо профінансовані освітні субвенції на виплати зарплат вчителям. Незважаючи на те, що фінансування трохи збільшили, не факт, що цього вистачить. Наприклад, не врегульовано питання зарплат вчителям, якщо при вивченні окремих предметів, наприклад, іноземних мов, клас ділиться на дві групи. У результаті може виникнути ситуація, коли один вчитель працюватиме з усім класом, що значно зменшуватиме ефективність, або вчителі матимуть проблеми з виплатою надбавок.
Важливо, наголошує парламентар, що вдалося зберегти фінансування 69 технікумів, які хотіли вилучити з державного фінансування, але їх вдалося відвоювати, зокрема, й через особисте втручання Анни Романової. Вона підсумовує: «Між першим і другим читанням вдалося вибити субвенцію в державному бюджеті на 400 мільйонів. Але все-одно вони під загрозою, тому що фактично треба вдвічі більше».