У Ахметова визнали, що “Роттердам+” працює
Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що так звана формула “Роттердам+” в даний час працює.
Про це він розповів в інтерв’ю ЕП.
На питання про те, чи працює зараз формула “Роттердам+”, Тимченко відповів: “Знову ж відомий 12-місячний лаг. Тобто що вийшло? Ціни пішли вгору, а 12 місячний лаг не дозволив відображати реальну спотову ціну в тарифі. Відповідно, завжди йде відставання”.
“Вона (формула “Роттердам+” – Ред.) працює з точки зору того, що на базі цієї формули формується оптова ринкова ціна на електроенергію”, – додав гендиректор ДТЕК.
Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман стверджував, що цьогорічний тариф на електроенергію не включав завищеної ціни вугілля за скандальною формулою “Роттердам+”.
Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.
Енергохолдинг ДТЕК планує відмовитися від споживання дефіцитного антрациту і перевести свої ТЕС на вугілля марки Г (газове вугілля).
Про це в інтерв’ю ЕП повідомив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.
Він зазначив, що під час останньої зустрічі з власником ДТЕК Рінатом Ахметовим обговорювалося питання збільшення видобутку газового вугілля.
“Останній контакт був 20 квітня за результатами поїздки в Добропіллявугілля. Я був там два дні. Ми тепер перебудовуємо всю ідеологію бізнесу на збільшення видобутку марки Г, щоб замінити антрацити, втрачені на Донбасі”, – сказав Тимченко.
“Відповідно, я ділився враженнями про те, яка ситуація в Добропіллі, як ми можемо збільшити видобуток, скільки потрібно інвестувати і так далі. В ситуації глибокого дефіциту вугілля потрібно приймати реальні дії, приймати швидкі рішення, щоб підготуватися до зими”, – заявив Тимченко.
За його словами, ціна цього питання тільки по Добропіллю в цьому році – більше 1 млрд гривень.
“ДТЕК переходить на марку Г. У нас на наступному тижні починається проект з переведення двох блоків 150 МВт на Придніпровській ТЕС. Це вже готовий проект і до опалювального сезону ми переведемо два цих блоку”, – заявив гендиректор компанії.
“До наступного опалювального сезону ми переведемо всю Придніпровську станцію на марку Г. Криворізьку ТЕС зараз вважають — я думаю, вже цього літа ми приймемо рішення про те, скільки це буде коштувати. Директор станції пропонує перевести половину станції на марку Г, а половину залишити на антрациті”, – підсумував Тимченко.
Нагадаємо, ДТЕК повністю втратив контроль над 11 підприємствами Донбасу.
ДТЕК заявив, що має намір добиватися відновлення контролю над захопленими у нього представниками самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”, в тому числі в міжнародному правовому полі.