«Творча дитина! Щаслива родина! Квітуча Україна». У Переяславі святкували день позашкільника

8 травня на центральній площі Переяслава-Хмельницького (Київщина) відбулося святкове дійство – День позашкільника «Творча дитина, щаслива родина, квітуча Україна!», ініціаторами  якого були педагоги, вихованці та батьківський колектив міського Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді (директор Ніна Товкун).
Позашкільна освіта займає вагоме місце в системі безперервної освіти і є її невід’ємною й унікальною ланкою, головна мета якої – створення умов для розвитку творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей та учнівської молоді у вільний від навчання час, задоволення їх інтересів у професійному визначенні, – наголошували у своїх вітаннях міський головаТарас Костін, заступник міського голови Валентина Губенко, начальник відділу освіти Переяслав-Хмельницької міської ради Петро Ярмоленко та інші гості, які вже давно стали надійними друзями БХТДЮМ.
Розпочала свято виставка робіт вихованців декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Розмаїття представлених робіт вражало. Глядачам пропонували познайомитися з кращими роботами вихованців гуртків «Петриківський розпис» (керівник Катерина Розовик), «Ми малюємо світ» (Тетяна Трухан), «Сувенір» (Ірина Омельяненко), «Крій та шиття» (Людмила Щава), «Рукоділля» (Наталія Лимаренко), «Майстриня» (Лідія Висовень) та «Дизайн композицій» (Тетяна Буторіна). Вихованці та їх педагоги проводили майстер-класи з виготовлення сувенірів із бісеру, соломи, тканини, ниток та паперу.

Доріжка миру, намальована дитячими долоньками

Доріжка миру, намальована дитячими долоньками

Яскраві виступи вихованців хореографічної студії «Перлина» (керівник Ірина Марченко), акробатично-хореографічної студії «Фантазія» (керівник Тетяна Ковшун), вокальної студії «Акорд» (керівник Анна Порфір`єва) нікого не залишили байдужими і продемонстрували, що в БХТДЮМ кожна дитина має шанс проявити свої творчі здібності. Шквал оплесків супроводжував кожен виступ творчих колективів, які представили свої найкращі творчі номери.
Адміністрація закладу відзначила досягнення вихованців подяками та подарунками. А пишатися вихованцям, як завжди, було чим. Серед здобутків чимало мистецьких акцій, творчих конкурсів, виставок та багато інших цікавих заходів міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Вихованці БХТДЮМ за рік вибороли одне Гран Прі, 16 перших місць, 17 других, 11 третіх місць та 4 дипломи за високий рівень робіт. І це ще не закінчення навчального року. Тому остаточні підсумки будуть пізніше.
Окремим святом для 9 випускників Міської ради дітей Переяслава (МРДП), керівник Ніна Товкун, стало вручення свідоцтв про позашкільну освіту та посвідчень інструкторів з обраного виду діяльності. Адже йшли вони до цього довго і завзято, доклали багато зусиль та старання. В той час, як однокласники відпочивали, вони наперед готували домашні завдання і виконували інші обов`язки, бо ж попереду – заняття гуртка, друзі по захопленню, педагоги-наставники. А ще – участь та перемоги у різноманітних конкурсах. 19 інструкторів, вихованців МРДП, хореографічної студії «Перлина», гуртів «Рукоділля» та «Дизайн композицій», стали справжньою окрасою та гордістю нашого Будинку творчості.
Фейєрверком дня стали танцювальний флешмоб, що об’єднав усіх присутніх, доріжка миру, намальована дитячими долоньками, та розваги із героями улюблених мультиків – танцювальний майданчик із феями Вінкс, бульбашковий майданчик із Міньйоном, таємничий майданчик з Вупсенем і Пупсенем, малюнковий майданчик із Мілою та її друзями. Ця частина святкового дійства ще раз довела усім присутнім, що кожен педагог БХТДЮМ – це креативна особистість, яка має свій неповторний талант, уміє організувати не тільки успішне навчання, а й змістовне дозвілля вихованців.
Жодне свято, незалежно від форми проведення, сьогодні важко уявити без музичного оформлення. Професійній організації музичного озвучення Дня позашкільників БХТДЮМ завдячує відділу культури Переяслав-Хмельницької міської ради (начальник Вікторія Гуріна) та особисто Олександру Максименку та Віталію Новородовському.

Заступник директора БХТДЮМ Ірина Омельяненко