Три війни і нова держава: оприлюднено моторошний прогноз на 2018 рік

У 2018 році в світі може спалахнути три війни – між США і Північною Кореєю, між Іраном та Ізраїлем, а також між Іраном і Саудівською Аравією. Крім того, на карті світу може з’явитися нова держава – Курдистан.

Про це йдеться в блозі доктора історичних наук Юрія Фельштинського на “Обозревателе”.

“Найбільшою загрозою в 2018 році здається ймовірна Друга корейська війна. Вона почнеться ударом США по Північній Кореї. Але наслідки цього удару абсолютно непередбачувані. Ці удари можуть привести до швидкої і блискучої перемоги Америки над північнокорейською комуністичною диктатурою і об’єднання Кореї під керівництвом Південної Кореї, але можуть призвести і до затяжної Другої корейської війни і загибелі сотень тисяч і навіть мільйонів людей, не кажучи вже про існуючий ризик використання воюючими сторонами ядерної зброї”, – зазначив він.

Другим за вибухонебезпечністю, вважає Фельштинський, є близькосхідний регіон через можливе військове протистояння з одного боку Ірану та Ізраїлю, а з іншого – Ірану і Саудівської Аравії. Стороною-агресором в цих конфліктах є Іран.

“Думаю, що в 2018 році ми можемо також стати свідками спроб створення нової держави – Курдистану, що порушить стабільність ще і в Туреччині”, – підсумував він.