Трамп підписав оборонний бюджет: військова допомога Україні та санкції проти російських газопроводів

Як повідомляє  Білий дім у Facebook, The Hill, президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, який містить військову допомогу Україні на суму в $300 мільйонів та санкції проти російських газопроводів. “Це історичний день для американських збройних сил. Лише за кілька хвилин я з гордістю підпишу закон про найбільшу в історії інвестицію у військових США… Сьогодні також відзначається ще одне важливе досягнення, коли ми офіційно відкрили новий вид наших військових сил (космічні сили – УП). Це дуже великий і важливий момент.”

Документом вводяться санкції на пов’язані з російським газопроводом “Північний потік-2” та “ТуркСтрім” та забороняється військове співробітництво з Росією.

 Закон про бюджет передбачає $738 мільярдів на оборону. Він включає 12 тижнів оплачуваної відпустки для військових по догляду за дітьми та підвищення зарплат військовим, створення космічних військ та будівництво стіни на південному кордоні.

Нагадаємо, що обидві Палати Конгресу США підтримали оборонний бюджет на 2020 рік та надіслали його на підпис президенту Дональду Трампу.

Адміністрація президента Дональда Трампа вимагала від демократів прибрати з оборонного бюджету пункт про швидке надання Україні військової допомоги, пише The Washington Post

Посадовці адміністрації Трампа погрожували накладенням вето президента, якщо демократи не приберуть відповідний пункт. Вето президента призвело б до відставки уряду. Спірний пункт передбачав конкретні терміни надання допомоги Україні.

У кінцевому рахунку демократи на чолі із спікером Палати представників Ненсі Пелосі погодилися на пропозицію, щоб уникнути вето та відставки уряду.

 Білий дім раніше заявив, що Трамп підпише оборонний бюджет до півночі п’ятниці.

За словами анонімних джерел видання, пункт про військову допомогу Україні був одним із тих, щодо якого Білий дім “провів жорстку лінію” під час перемовин про доопрацювання законодавства про витрачання коштів.