Тепер українська влада називатиме “шатунами” європейців?

Брюссель офіційно вимагає скасувати е-декларування громадських активістів

Європейський комісар з питань політики сусідства зробив заяву Йоганес Ган заявив про неприпустимість норми, за якою антикорупційні активісти та їх контрагенти мають подавати е-декларації.

Таке повідомлення оприлюднене на twitter-аккаунті комісара за підсумками його переговорів з віце-прем’єром Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Варто зауважити, що заява комісара звучить у формі вимоги, а не прохання до української влади.

“Е-декларації мають на меті боротьбу з корупцією у публічній адміністрації – а не протидію роботі громадянського суспільства.

Зміни до закону про електронне декларування (ухвалені ВР 23 березня – ЄП) є кроком назад (у цій боротьбі), а не кроком вперед, і мають бути переглянуті“, – йдеться в заяві комісара.

Тепер українська влада називатиме "шатунами" європейців?

Раніше з протестами щодо схваленого Києвом законодавства публічно виступили представники Великої Британії, США та Канади. Як повідомляла “Європейська правда”, зміни до е-декларування були ухвалені ВР попри те, що вони раніше вже викликали обурення ЄС.

Одна з підстав для критики – те, що ці зміни суттєво ускладнюють роботу антикорупційних активістів, примушуючи інші організації відмовлятися від співпраці з ними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *