Тарифи за рішенням суду: норми споживання газу для українців знову змінилися

Окружний адміністративний суд Києва 30 травня відновив дію втричі більшою норми споживання газу при відсутності лічильника – громадяни, які використовують тільки газову плиту, повинні платити за 9,8 куб. м замість 3,3 куб. м.

Згідно з рішенням суду, оприлюдненим в Єдиному держреєстрі, скасовано постанову Кабміну №203 від 23 березня 2016 року, яким і регламентувалися норми споживання газу, що діють останні два роки. У той же час судом відновлено постанову Кабміну №619 від 8 червня 1996 (в первинному вигляді, всі поправки до цієї постанови вважаються неактуальними).

З урахуванням судового вердикту, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнює 9,8 куб. м / міс. на одну людину (замість 3,3 куб. м.); для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП – 18,3 куб. м. (замість 5,4 куб. м.), а з плитою та водонагрівачем – 23,6 куб. м. (замість 10,5 куб. м.).

Окружний адмінсуд Києва в якості причини скасування постанови Кабміну №203 вказує ряд порушень, допущених при його прийнятті. Зокрема, постанова №203 не було включено в річний план підготовки регуляторних актів Кабміном – таким чином, не була забезпечена належна прогнозованість і послідовність регуляторної діяльності. Крім того, суд звернув увагу на те, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості при підготовці документа не оприлюднив належний аналіз його впливу, а також інформацію, необхідну для подачі зауважень і пропозицій до нього з боку фізичних та юридичних осіб. Також, за даними суду, проект відповідної постанови відмовилася узгодити Державна регуляторна служба України.

Уряд може оскаржити рішення Окружного адмінсуду Києва у вищій інстанції. Відомо, що з позовом про скасування урядової постанови №203 до суду звернулося ПАТ “Хмельницькгаз”.

Джерело: facenews.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *