Суд заарештував Насірова на 60 днів з можливістю внесення застави. Відео

Суддя Солом’янського районного суду міста Києва Олександр Бобровник частково задовольнив клопотання слідчих органів, передає кореспондент УНІАН. Суд обрав для голови ДФС Романа Насірова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою сроком 60 днів, до 30 квітня 2017 року із можливістю внесення застави у розмірі 100 мільйонів гривень.

Окрім того, в разі внесення застави суд зобов’язав Насірова носити електронний пристрій контролю, здати паспорт громадянина України та паспорт для виїзду за кордон, а також утриматися від спілкування з іншими фігурантами кримінального провадження.

Окрім того, в ухвалі йдеться про те, що Насіров буде утримуватися під вартою з моменту проголошення цього рішення і до внесення застави, якщо така буде внесена.

Дана ухвала суду може бути оскаржена в Апеляційному суді міста Києва упродовж 5 днів.

Нагадаємо, що прокуратура вимагала внесення застави у розмірі 2 млрд грн.

Таким чином, суд зменшив розмір застави у 20 разів.

У перерві, поки суддя перебував у нарадчій кімнаті для винесення ухвали, Насіров і його адвокати заявили, що, незалежно від остаточного рішення суду і вироку в його справі, вони оскаржать дії силовиків у Європейському суді з прав людини.

Перед цим у суді вісім адвокатів Насірова виступали протягом кількох годин, заявляючи про безпідставність, на їхню думку, і пропонованого обвинуваченням запобіжного заходу, і самого звинувачення проти їхнього підзахисного.

Обвинувачення виступило з короткою заявою, в якій наполягало, як воно вважає, на вині Насірова і обґрунтованості запропонованого запобіжного заходу.

Попід будівлею суду на вулиці активісти тим часом продовжували свою акцію протесту. Час від часу вони заважали засіданню гучним скандуванням «Насірова за ґрати» тощо.

На засіданні суду раніше виступав і сам Насіров, який виклав свою позицію, стверджуючи, що закону не порушував.

Протягом понеділка суд кілька разів оголошував перерви чи йшов до нарадчої кімнати з огляду на клопотання й заяви адвокатів Насірова. Також роботу суду перервало анонімне повідомлення про замінування будівлі, що не підтвердилося.

Крім того, в перебігу засідання сторона обвинувачення заявила про наявність у Насірова, крім українського, також британського й угорського громадянств і про британське подала й документ, як стверджується, від посольства Великої Британії в Києві. Адвокати Насірова поставили під сумнів справжність цього документа. Сам Насіров на запитання, чи має він британське громадянство, спершу сказав лише, що «є громадянином України», що викликало сміх у залі. Пізніше він заявив, що не є громадянином Великої Британії чи Угорщини.

Національне антикорупційне бюро України підозрює Насірова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Слідство вважає, що Роман Насіров протягом 2015–2016 років, діючи в інтересах депутата Верховної Ради Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку ухвалювати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу трьом компаніям. Такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 мільярди гривень. Захист Насірова і він сам ці звинувачення заперечують.

Довідка. 2 березня детективи НАБУ у лікарні «Феофанія» вручили Насірову повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Слідство вважає, що Насіров протягом 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних і територіальних органів ДФС незаконну вказівку приймати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр». У цей період Насіров самостійно прийняв незаконні рішення про розстрочення грошових зобов’язань вказаних підприємств, які не мали на це законних підстав та не надали належні для цього документи. Такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 млрд грн.

3 березня Кабінет міністрів відсторонив Насірова від виконання обов’язків голови ДФС на час проведення розслідування.
Крім того, вчора з’ясувалося, що у Насірова є ще 2 паспорти: британський і угорський.
Офіційна відповідь Національного агенства боротьби зі злочинністю Великої Британії:

НАСІРОВ – ГРОМАДЯНИН ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ З 2012 РОКУ!!!