Рівненський окружний адміністративний суд поновив на посаді неатестованого начальника Березнівського відділення поліції у Рівненській області Олега Середу.

Рішення було прийняте ще 14 червня, пише «Четверта влада».

Суд постановив поновити 34-річного Олега Середу на його посаді, а також стягнути з Головного управління Національної поліції в Рівненські області на користь позивача грошове утримання за час вимушеного прогулу з 31 березня 2016 року у розмірі 16 тис. 695 грн. У стягненні моральної шкоди суд відмовив. Видання зазначає, що мати Середи — суддя апеляційного суду Рівненської області.

Весною начальника Березнівського відділення поліції атестаційна комісія відправила на поліграф, після чого винесла одноголосне рішення про звільнення, що підтверджує юридична служба Нацполіції області, юристи котрої вже подали апеляцію на рішення судової інстанції.

Видання, посилаючись на джерела, оприлюднило результати проходження поліцейським тестування на поліграфі (позитивна реакція щодо такої інформації):
— звертався до підприємств та організацій з проханням надати матеріально-технічну допомогу;
— отримував гроші від тих, хто займався незаконною переробкою лісу на Березнівщині (незаконні пилорами);
— підтримує стосунки з кримінальними елементами. Пояснює що ці стосунки носять слідчо-оперативний характер;
— позитивна реакція на отримання неправомірної вигоди;
— позитивна реакція на приховування доходів з нелегального видобутку бурштину;
— позитивна реакція щодо причетності до нелегальної вирубки лісу.

Нагадаємо, суди неодноразово повертали на посади одіозних поліцейських чиновників

Активісти навіть вийшли з кадрових комісій, стверджуючи, що процес переатестації поліції може зазнати краху, адже дуже мала кількість поліцейських відсіюється під час атестації, до того ж частина відсіяних поновлюється через суди.

Раніше на практику судів поновлювати неатестованих поліцейських на посади з компенсацією скаржилась очільниця Національної поліції Хатія Деканоїдзе.