Субсидії демотивована українців

Діюча в Україні система субсидій і пільг на комунальні послуги фактично знизила середню ціну газу для населення в 2015 році в 1,6 рази, проте демотивуваоа субсідіантов до скорочення споживання газу. Про це в статті для ZN.UA пише Юлія Самаєва, посилаючись на результати аналізу директора Фонду екологічних інвестицій Олексія Хабатюка.
Як зазначає автор, зниження ціни відбулося між різними групами споживачів нерівномірно. Так, одержувачі субсидій практично не платили за спожитий газ власними коштами, оскільки встановлені державою норми субсидій серйозно перевищують фактичне споживання газу споживачами. Дана обставина, на думку Самаєвої, позбавилоа субсідіантов стимулів до скорочення споживання газу, оскільки фінансової зацікавленості в економії у них немає. За словами аналітика, стимул заощаджувати сьогодні є саме у тих споживачів, які обходяться без субсидій.
«Реальний стимул заощаджувати на сьогоднішній день є лише у тих сімей, які субсидії не отримують. Вони, за оцінкою Мінрегіону, дійсно знизили споживання газу і тепла на 30%. Але чим вище тарифи, тим менше таких сімей в Україні », – зазначає вона. Автор також вказує на те, що кошти, які держава виділяє для субсидіарної підтримки населення, в рамках діючої системи витрачаються неефективно.
«За даними Держстату, на кінець травня ц.р. заборгованість населення по оплаті за централізоване опалення та гаряче водопостачання становила 5,5 млрд грн, за утримання будинків і прибудинкових територій – 2,4 млрд, за централізоване водопостачання – 1,7 млрд, за вивезення сміття – 0,4 млрд грн. У той же час нараховані протягом січня-травня субсидії суттєво, на 11,4 млрд грн, перевищували вартість фактично спожитих послуг, і залишки коштів призначених населенню субсидій на рахунках газопостачальних підприємств на кінець травня повністю перекривали суми заборгованості по вищенаведеним видам ЖКП », – підкреслює Самаєва.
На її думку, в ситуації, що склалася платники податків змушені оплачувати «субсидії тих, хто платити не може, і погашати борги тих, хто платити не хоче».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *