Субсидій стане менше: як перевірятимуть субсидіантів

В Україні збільшується кількість споживачів, які отримують субсидії.

За даними державної служби статистики України, у січні-серпні 2016 року, за нарахуванням субсидій звернулося 4058 тис. Домогосподарств. Ситуація буде ускладнюватися, адже восени доведеться платити за тепло за новими тарифами, і комунальні послуги в однокімнатній квартирі обійдуться приблизно в 1500 грн.

У такій ситуації кількість субсідіантов буде збільшуватися. Чиновники припускають, що в опалювальному сезоні 2016-2017 років, державну допомогу отримуватимуть 8-9 млн домогосподарств.

Читайте також: Коли будуть нараховувати субсидії на опалювальний період

Тим, хто отримав компенсацію не варто розслаблятися, адже законність нарахування субсидії будуть перевіряти.

Як стало відомо Domik.ua, підстави для отримання субсидій будуть перевіряти в кілька етапів. По-перше, перевірку проводять при нарахуванні субсидії. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995 року, при розгляді заяви про нарахування компенсації, органи соціального захисту можуть запитувати інформацію про рівень доходів і витрат споживача у:

Державної фіскальної служби.
Пенсійного фонду.
Державтоінспекції.
Органів виконавчої влади.
Органів місцевого самоврядування.
Суб’єктів господарювання, які здійснюють технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна
Вищих навчальних закладів.
Фондів соціального страхування.
Отримана інформація дозволяє соціальним працівникам приймати рішення про необхідність нарахування компенсації. Зазначені органи можуть проінформувати соцслужб про вчинення споживачем покупки будинку, квартири, машини, додаткові доходи і ін. Дана інформація може істотно вплинути як на розмір субсидії, так і на рішення, чи належить заявнику нараховувати компенсацію. Наприклад, якщо протягом року споживач здійснив покупку вартістю понад 50 тис. Грн, або є доходи, не зазначені в декларації, субсидію не нададуть.

Читайте також: Який дохід враховується при нарахуванні субсидії

По-друге, будуть перевіряти матеріально-житлові умови потенційного субсідіанта. Якщо субсидія не була нарахована, споживач може звернутися з заявою до комісії, створеної при місцевому органі влади. Щоб визначити, чи дійсно компенсація необхідна, представник комісії повинен перевірити, як живе споживач. «Соціальний інспектор знайомиться з умовами проживання сім’ї, складає відповідний акт, який пізніше буде розглядатися на комісії. У разі виявлення нових меблів або техніки, купленої недавно, в субсидії відмовлять. А ось нові придбання, вчинені дітьми або родичами споживача, не вплинуть на отримання компенсації. Якщо це літня пара, і гроші на покупку або подорож їм дали діти, то вони повинні написати заяву, що, були витрачені не їхні кошти, а дітей. І ніяких проблем не буде», – запевнив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Читайте також: Широкомасштабне субсидування: кому не покладена субсидія

Верифікація соціальних виплат провалилася

З березня 2016 року планували провести верифікацію соціальних виплат, тобто перевірити законність нарахування державної допомоги українцям. Провести масштабну перевірку повинно було Міністерство фінансів України, але відомство не може припиняти нарахування, а тільки рекомендувати профільним відомствам перевірити реципієнта. За підсумками перевірки Мінфін рекомендував уточнити більш 500000 випадків нарахування субсидії, але в Мінсоцполітики стверджують, що порушень немає. Таким чином, близько 500 тис. Домогосподарств можуть отримувати субсидії незаконно.

Але навіть якщо порушень поки не виявили, тим, хто отримує субсидії не варто розслаблятися. Згідно з меморандумом з МВФ, Україна до кінця 2016 року повинна провести повну верифікацію всіх соціальних виплат, тому слід очікувати більш ретельних перевірок і зменшення кількості субсідіантов.
Джерело: domik.ua