Loading...

“Створюється враження, що деякі політики і держслужбовці не довіряють своїй власній країні”, – посол Франції Дюмон про е-деклараціях в Україні

Європейське співтовариство було вражено кількістю грошей і майна, яке вказали державні службовці України в електронних деклараціях. Про це заявила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Я хотіла б торкнутися теми електронного декларування. Хочу знову сказати, наскільки я вражена тим фактом, що Україні вдалося впровадити таку систему. Але треба також сказати про враження (скажімо так, досить дивне), яке справило на Європу кількість майна і коштів, задекларованих в рамках цієї системи – зокрема, величезна кількість готівки, які зберігають у себе приватні особи “, – сказала вона.

“Створюється враження, що деякі політики і держслужбовці не довіряють своїй власній країні. Важко просити інвесторів про довіру в той час, коли державні діячі високого рівня демонструють таку недовіру”, – підкреслила дипломат.

“Важливо, щоб інститути, що відповідають за боротьбу з корупцією, мали можливість розслідувати кожен сумнівний факт в цих деклараціях, а також мали необхідні інструменти для повсякденного належного виконання своєї роботи. Звичайно, в першу чергу я маю на увазі НАБУ”, – додала Дюмон.

Нагадаємо, 17 листопада Національне антикорупційне бюро України відкрило три кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення (ч. 2 і ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України) на основі аналізу відомостей, наведених в е-деклараціях. Два провадження відкриті стосовно народних депутатів і одне – відносно представника судової влади.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *