Степанов: наступні десять днів для України будуть напруженими
В Україні слідом за британським також виявили південноафриканський штам COVID-19. Він більш заразний і здатен впливати не тільки на органи дихальної системи, але і на нирки, печінку й нервову систему. Загалом у країні стали частіше хворіти громадяни молодшого віку, збільшується їхня кількість серед пацієнтів, які потрапляють у реанімацію.
Зростання захворюваності на коронавірус в Україні триватиме приблизно до 15 квітня. Потім, за умови дотримання карантину, ситуація може стабілізуватися.
Влада не планує вводити загальнонаціональний локдаун, оскільки вважає, що обмежень “червоної” зони в областях зі спалахами COVID-19 цілком достатньо. Про це в бліц-інтерв’ю OBOZREVATEL розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“І британський штам, і південно-африканський – більш агресивні віруси, які мають зменшений інкубаційний період – до 1-3 днів. Він є доволі контагіозним, тобто заражає значно більше людей.
Окрім дихальної системи, впливає на інші органи, вражаючи нирки, печінку, центральну нервову систему. Цей штам вірусу викликає значно важчий перебіг хвороби. Окрім усього іншого, він ще й помолодшав. Зараз фіксуємо збільшення кількості людей молодого віку, 30-40 років, які перебувають у реанімаціях. Тобто достатньо важко переносять хворобу. До 70% людей, які перехворіли на британський або південноафриканський штам COVID-19, мають постковідний синдром і потребують подальшої реабілітації.
Є випадки, коли абсолютно здорові люди, які ведуть здоровий спосіб життя, спортсмени, дуже важко хворіють на коронавірус”, – заявив Максим Степанов.
Степанов сказав, МОЗ не бачить необхідності у введенні загальнонаціонального карантину. Зараз діє адаптивний карантин, коли посилення обмежень відбувається на території конкретного регіону залежно від епідситуації. Є чіткі критерії щодо рівня госпіталізації, динаміці госпіталізації, тестування і виявлення випадків. Якщо хоча би два з них перевищують норму протягом трьох днів поспіль, область переходить на червоний рівень.
Щодо прогнозів. Найближчі 10 днів будуть напружені, зростання йтиме до 15-го квітня. Потім рівень захворюваності може стабілізуватися. Але це все за умови дотримання карантинних обмежень.
“Навіть якщо з 15-го квітня епідемія призупиниться і ми побачимо зменшення захворюваності, особливо в “червоних” регіонах, – це не означає, що все минуло. Попереду великодні й травневі свята, тому будемо просити громадян повністю уникати масових скупчень. Бо потім знову отримаємо спалахи коронавірусної хвороби”, – заявив міністр.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”