Стефанчук про закон про референдум: працювали впродовж року

В удосконаленні документу брали участь різні політичні фракції,  міжнародні й українські експерти.

Над законопроектом про народовладдя через всеукраїнський референдум, який днями президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради, робоча група працювала упродовж року. В удосконаленні документу брали участь різні політичні фракції,  міжнародні й українські експерти. Про це сказав перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу”.

“Готуючи цей закон, ми усвідомлювали, який рівень законодавчої техніки, законодавчих відносин повинен бути закладений у цей законопроєкт. Тому ми не стали виносити його одразу. Тому що був ухвалений новий Виборчий Кодекс, який встановив нові процедури, були ухвалені інші питання… І тому ми фактично рік займались великою робочою групою у абсолютно відкритому форматі. Близько 20 засідань цієї робочої групи, де були представлені всі політичні сили, які мали бажання. Крім політиків туди були залучені як міжнародні, так і українські експерти. Там була максимально розширена участь громадських організацій: це і “Опора”, і Реанімаційний пакет реформ, й Інститут прямої демократії і всі інші. Ми інтегрували туди і Центральну виборчу комісії для виписання цих процедур. Результатом такої діяльності став законопроєкт № 3612 “Про народовладдя через референдум”, – підсумував Стефанчук.
Руслан Стефанчук також нагадав, що дати українцям право вирішувати важливі питання завдяки голосуванню глава держави обіцяв ще у своїй передвиборчій програмі. “Нагадаю, що, відповідно до 5 статті Конституції, найвищим джерелом влади в Україні є український народ. Але, на превеликий жаль, за увесь період існування відносин між людиною і державою цей зв’язок був сплюндрований. Єдина ниточка, яка зв’язувала народ з державою, це було або шляхом виборів, або шляхом референдуму. Я хочу нагадати, що перший закон про референдум – 1991 рік. 1996 рік – Конституція України, яка абсолютно кардинально змінила положення, які стосуються питань народовладдя. 2012 рік: минуло чимало років незалежності України, ухвалюється новий закон, який стосується всеукраїнського референдуму. І 2018 рік – Конституційний суд визнає цей закон неконституційним. І фактично, станом на 2018 рік ми втратили будь-які механізми безпосереднього впливу народу на владу. Тобто, відносини були абсолютно зруйновані. І тому перше завдання – це було вирішити питання, яке стосується народовладдя. Питання народовладдя не вирішується тільки законом про всеукраїнський референдум. Це перший із законопроєктів, він зареєстрований”, – сказав парламентський представник глави держави.

Нагадаємо, 9 червня президент України Володимир Зеленський подав до парламенту проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум. Законопроєкт глава держави відзначив як невідкладний.  Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram