Стало відомо, які професії будуть актуальні в Україні в 2018-му

В Україні надлишок юристів та економістів, в той час як залишаються дефіцитними робітничі професії, також на ринку все ще потрібні інженери та програмісти. Про це в коментарі Realist`у розповів HR-експерт Олександр Білоус.

«Звичайно, найбільше ростуть вакансії в сфері продажів. Найлегше знайти роботу продавцям, робочим. Зараз на ринку дуже гостра нестача слюсарів, зварювальників, сантехніків. Це ті професії, які чомусь не особливо користуються попитом серед молоді, але в яких потребують практично всі. Ми часто спілкуємося з роботодавцями. Є проблема знайти хорошого програміста, інженера. Думаю, така тенденція збережеться і в наступному році», – розповідає експерт.

Керуючий партнер McKinsey & Company Україна Жорж Массуд впевнений, що приблизно через 10 років істотно на український ринок праці вплине автоматизація, в результаті структура ринку кардинально зміниться.

«Не можна сказати, що автоматизація виставить багатьох на вулицю. Автоматизація – це можливість! Її потрібно сприймати всерйоз. Багато секторів можуть стати більш ефективними. Це дозволить людям перейти в інші сфери, де вони зможуть працювати продуктивніше, створювати більше. Будуть розвиватися сервіс, технології, все, що відноситься до IT, аутсорсингу», – розповів експерт