США звинуватили РФ в дестабілізації європейської безпеки

Перекидання комплексів “Іскандер” в Калінінград в Вашингтоні назвали підривом європейської безпеки. Ніякі події в Європі не вимагають від Москви подібної реакції, заявили в Держдепі.

Розміщення Росією зенітних ракетних систем С-400 і ракетних комплексів “Іскандер” в Калінінградській області “дестабілізує європейську безпеку”. Про це заявив у понеділок, 21 листопада, офіційний представник держдепартаменту США Джон Кірбі.

“Росія загрожувала перекинути свої комплекси” Іскандер “в Калінінград в якості реакції на різні події в Європі, жодна з яких не вимагає подібного відповіді”, – заявив Кірбі. “Ми закликаємо Росію утриматися від слів або вчинків, які не відповідають зміцненню безпеки і стабільності”, – додав також представник держдепартаменту.
У жовтні 2016 року, міністерство оборони РФ підтвердило перекидання ОТРК «Искандер-М” в Калінінградську область. У заяві офіційного представника відомства Ігоря Конашенкова говорилося, що Міноборони раніше неодноразово перекидало “Іскандери” в Калінінградську область і має намір робити це надалі “в рамках бойової підготовки”.
Путіна турбує розширення НАТО

Президент РФ Володимир Путін у фільмі “Україна в огні” американського режисера Олівера Стоуна заявив, що через розширення НАТО “ми повинні приймати контрзаходи, тобто ставити під удар наших ракетних систем ті об’єкти, які, на нашу думку, починають нам загрожувати” .
Путін також визнав, що його турбує “практика прийняття рішень” НАТО при його розширенні. Президент РФ припустив, що НАТО потрібно “зовнішній ворог” – “для того, щоб тримати в покорі і налагодити дисципліну”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *