США закликали ФРН прислухатися до сусідів у питанні Північного потоку-2

Сполучені Штати вітають прийняту Європарламентом резолюцію, яка визнає будівництво газопроводу “Північний потік-2” політичним проектом, що загрожує європейській енергетичній безпеці, і закликають ФРН дослухатися до думки сусідів.

Про це заявив представник Держдепартаменту США Роберт Палладіно.

“Резолюція Європейського парламенту від 12 грудня знову підтверджує важливість ролі України в європейській енергосистемі і засуджує будівництво підтримуваного Кремлем трубопроводу “Північний потік-2″ як політичний проект. Ми наполегливо закликаємо Німеччину прислухатися до побоювань багатьох сусідів, безпека яких буде підірвана цим трубопроводом”, – йдеться в заяві.

США також вітають рішення ЄС про продовження економічних санкцій проти Росії.

“Сполучені Штати будуть і надалі притягувати Росію до відповідальності за її дії і ми будемо продовжувати працювати з європейськими партнерами і союзниками, щоб представити єдиний фронт проти агресії Кремля”, – резюмував Палладіно.

Як повідомлялося, депутати Європарламенту в резолюції від 12 грудня назвали проект з будівництва газопроводу “Північний потік-2” “політичним, який несе загрозу європейській енергетичній безпеці”.

У той же день Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, у якій виступила проти завершення будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”.

У резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від “Північного потоку-2”.

Крім цього, висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно газопроводу згідно з частиною 232 “Закону про протидію супротивникам Америки через санкції”.

Будівництво газопроводу “Північний потік-2” через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року.

Nord Stream 2 AG, компанія-оператор газопроводу “Північний потік-2”, повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано.

Планується, що з кінця 2019 року газотранспортний коридор “Північний потік-2”  транспортуватиме близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Противники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.