Спростування інформації “Мережа пунктів обміну валют “Турчинова-Лук’янчука” непідконтрольна податковій”

Редакція нашого сайту отримала лист такого змісту:

04.05.2017 року на сайті https://www.dilovyi.info, з посиланням на програму «Наші гроші» поширено недостовірну інформацію про господарську діяльність компанії ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ АБСОЛЮТ ФІНАНС» (далі – ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС»), яка дискредитує її ділову репутацію.
Уникаючи будь-яких негативних коментарів щодо професійних та моральних якостей осіб, які розповсюдили відверто  наклепницьку інформацію про ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС», вимагаємо її негайного спростування  у спосіб, яким вона була поширена.
Оперуючи лише фактами та положеннями нормативно-правових актів, наводимо ключові аргументи, що підтверджують правомірність вимоги про припинення дій, які негативно впливають на ділову репутацію компанії.
ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС» є небанківською фінансовою установою, яка здійснює господарську діяльність з обміну валюти на підставі генеральної ліцензії НБУ №196 від 01.08.2016 р. Водночас фінансова компанія при проведенні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти керується спеціальними нормами права, зокрема, Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою правління НБУ від 12.12.2002 р. №502 (далі – Інструкція №502). Так, на виконання положень п.5 розділу 3 Інструкції №502 при проведенні операції з купівлі-продажу іноземної валюти ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС» одночасно з видачею фізичним особам коштів надає перший примірник квитанції про здійснення валютно-обмінної операції за формою, передбаченою у додатку 3 до Інструкції №502.
Станом на сьогоднішній день ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС» не зобов’язана використовувати реєстратори розрахункових операцій при проведенні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, оскільки положення абз.2 п.7 розділу 2 Інструкції №502 набирають чинності лише через 6 місяців після затвердження ДФС України Державного реєстру РРО. Наразі Наказом ДФС України від 20.04.2017 р. затверджено Державний реєстр РРО. Відтак, обов’язок застосування РРО при проведенні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти виникає лише з 20 жовтня 2017 року.
Аналогічні правові позиції щодо порядку застосування РРО висловлено в кількох десятках судових рішеннях, ухвалених на користь ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС».
Отже, спекуляції на тему «особливих» відносин ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС» з народним депутатом Р.В. Лук’янчуком, а також будь-якої причетності О.В. Турчинова до ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС» є плодом нездорової фантазії її творців. Цей висновок можемо зробити і щодо несплати податків ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС». Публічна звітність компанії, прозорість її діяльності виключає будь-які сумніви у її законослухняності.
Підсумовуючи все вищевикладене,

ВИМАГАЄМО:

Спростувати недостовірну інформацію про діяльність ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ АБСОЛЮТ ФІНАНС», розміщену на сайті Діловий Переяслав (https://www.dilovyi.info), опублікованої в матеріалі “Мережа пунктів обміну валют “Турчинова-Лук’янчука” непідконтрольна податковій – ЗМІ” (https://www.dilovyi.info/merezha-punktiv-obminu-valyut-turchynova-luk-yanchuka-nepidkontrolna-podatkovij-zmi/) від 04.05.2017 р.
Припинити подальше поширення недостовірної інформації.

Генеральний директор
ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС»                                         Е.Є. Діденко

Хоч першоджерелом інформації  Мережа пунктів обміну валют “Турчинова-Лук’янчука” непідконтрольна податковій були  “Наші Гроші”, на які ми робили посилання згідно проведеного ними розслідування, сайт “ДП” виконує вимогу ТОВ «ФК АБСОЛЮТ ФІНАНС»  про спростування даної інформації