Справа Шеремета: “Репортери без кордонів” стурбовані невідповідністю доказів
заява “Репортерів без кордонів”
Міжнародна організація “Репортери без кордонів” висловила стурбованість невідповідністю доказів у справі вбивства журналіста Павла Шеремета. “Репортери без кордонів” стурбовані невідповідністю доказів, на основі яких українські чиновники заявили про розкриття вбивства редактора новинного сайта Павла Шеремета у 2016 році і закликають продовжити розслідування та бути більш прозорими у цій справі”.
У правозахисній організації заявили, що прокуратура відмовляється надавати всі наявні докази, а сама справа ґрунтується на чотирьох суперечливих експертизах.
10 січня Апеляційний суд Києва відмовився відпустити з-під варти музиканта Андрія Антоненка, підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета. У той же час захист Антоненка заявив про приховування доказів з боку прокуратури.
Передісторія:
- Один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
- 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що підозрюють щонайменше п’ятьох осіб: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко (“Лісу”), музиканта й добровольця Андрія Антоненка (“Riffmaster”), добровольців Владислава та Інну Грищенків (“Бучу” й “Пуму”).
- За версією слідства, Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто, Антоненко фігурує в розслідуванні як організатор.
- Суд арештував Кузьменко та Антоненка, а Дугарь відправив під домашній арешт.
- Із Кузьменко провели слідчий експеримент. Вона розкритикувала експертизу, яка нібито доводить її причетність.
- Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вбивство Шеремета було добре технічно підготовленим, а підозрювані говорили про покровителя, який їх має “витягнути” і захистити.
- Усі затримані заперечують свою причетність до вбивства.
- Антоненко вбачає у справі політичне переслідування і не виключає причетність Кремля.