СОЦІАЛЬНІ “РЕВІЗОРИ” ПОПСУЮТЬ УКРАЇНЦЯМ НЕРВИ: ХТО ПОСТРАЖДАЄ

Перед введенням монетизації пільг та субсидій на українців чекає нове випробування.
Міжнародні партнери хочуть , аби в Україні перевірили громадян, які отримують державну допомогу.
Світовий банк навіть планує виділити $35 млн на ці потреби.
Так, новими «ревізорами», які проінспектують квартири українців можуть стати 550 осіб. Це, з одного боку, розширить штат Міністерства соціальної політики. Але міжнародні партнери обіцяють компенсувати витрати.
Так, програма зі Світовим банком на $35 млн зобов’язує Україну створити службу «соціальної інспекції». А після прийняття відповідного законопроекту, Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділить українцям $20 млн.
Головне завдання соціального інспектора – системна перевірка пільговиків.
Наприклад, якщо до деяких субсидіантів виникли питання, але в документах ніяких порушень не знайшлося, соціальний інспектор має право відправитися в квартиру до такої сім’ї.
Досліджуватиметься матеріальне становище та умови життя родини. І якщо виявиться, що пільговики живуть на широку ногу, а декларують мінімальну зарплату, у такій сім’ї можуть виникнути проблеми. Згідно з документом, незаконно виділені гроші можуть забрати, а субсидії призупинити.
Також, якщо «ревізор» прийде в квартиру, але виявиться, що в ній живуть квартиранти, це стане вагомою причиною, щоб забрати пільгу. За діючими правилами в орендованій квартирі оформити субсидію можна. Але оформляти її повинна та сім’я, яка живе в квартирі. І при оформленні будуть враховувати дохід не власника, а орендаря.
Зазначається, що ломитися в квартиру з перевіркою ніхто не має права. Але в самому законопроекті сказано, що інспектор має право відвідувати житло. А далі вже все залежить від жильців.
Як повідомлялося раніше, в Україні запрацює монетизація пільг на проїзд. Згідно з новими правилами, відтепер розмір компенсації буде щорічно визначатися обласними та столичною адміністраціями на рік. Кабмін лише затвердив основний принцип розрахунків на місяць: середня вартість проїзду множиться не менше ніж на 30 поїздок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *