Сьогодні всі ми здаємо тести на здоровий глузд і людяність
Нинішня криза стала перевіркою для кожного з нас. Наші традиції, наша людяність, наш здоровий глузд – це все тепер проходить через детектор брехні, нездорового авантюризму і фальші. А фінальний рахунок на табло висвітить медична статистика.
І все тому, що кожній людині властиво бути легковажною. Нехтувати загрозою. Пояснювати порушення заборон авантюрною сутністю. Хтось із нас відмахується від масок. Хтось нехтує правилами карантину. Хтось ходить з симптомами ГРВІ на роботу чи по вулиці.
Але ж на кону стоїть наше власне здоров’я і життя. І той, хто порушує правила, ризикує втратити не лише власне здоров’я, а й підірвати здоров’я і навіть позбавити життя інших людей. Саме так, бо він бере в заручники навколишніх.
Днями була змушена їхати за продуктами до магазину. В одному із супермаркетів помітила, що люди переважно не дотримуються дистанцій, деякі без рукавичок перебирають овочі і фрукти… Бабуся тасує яйця на лотку, ніби шукає серед них золоті….
В іншому магазині в черзі чоловік, роздивляючись вітрину, впритик нахилився до мене…. Мої нерви здали… “Тримайте дистанцію”, – не витримала, звернувшись до нього. На що почула шквал незадоволення – “боїшся, то сиди вдома!”…
Правила карантину для того і введені, щоб ми розуміли – кожна людина – це потенційний носій хвороби. А тому самоізоляція, маски і рукавички потрібні для того, щоб кожен з нас не заразив іншого. Тим більше, що імунітет у всіх різний, а тому чиєсь безсимптомне існування може відгукнутися фіброзом легенів у випадкового зустрічного.
Під час епідемії порушення правил це не синонім мужності, а швидше відсутність здорового глузду й смертельна легковажність. За кожного порушника цих правил може заплатити абсолютно здорова й притомна людина. Тож давайте поважати один одного і бути хоч трішечки людянішими.
Світлана ПОМОЙНИЦЬКА