Loading...

СЛІДАМИ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

Із 20 лютого до 6 березня в Переяславі тривали громадські слухання. Крім загальноміських, слухання пройшли в ЗОШ №4 (Підварки), в ЦПТО (Лагері), в ЗОШ №3 (Солонці), у ЗОШ №7 (Спаська Левада), в ЗОШ №5 (Андруші), в клубі по вул. Героїв Дніпра (Карань) та в клубі по вул. Святилівській (Борисівка). Слід констатувати, що активність громади міста зростає, напруга у стосунках із владою також. Редакція пропонує своїм читачам підсумкову публікацію.

Автор цієї статті був не на всіх слуханнях у мікрорайонах, проте цьогорічні відвідини вкупі з досвідом участі в подібних заходах попередніх років дають змогу зробити певні висновки. Перш за все слід відзначити кілька позитивних моментів.

Один із них згаданий вище: нині громадські слухання вже не такий нудний захід, як це було до війни з Московщиною. Видно неозброєним оком, що члени територіальної громади поступово формують активне громадянське суспільство. Мається на увазі і відвідуваність зібрань, і широта піднятих на них питань.

Другим позитивним моментом є сам звіт міського голови Тараса Костіна, точніше, форма його подачі. Замість монотонного читання з папірця цього року глядачам був запропонований яскравий відеофільм виробництва ТРК «Альта», правда, дещо схожий на рекламний ролик. Безумовно, зорова інформація засвоювалася значно краще, ніж цифри на слух. І хоча до змісту звіту є чимало запитань, частина з яких прозвучала на слуханнях, саме ноу-хау заслуговує на позитивну оцінку. Та й те сказати: запитання до влади були й будуть завжди, й чим активніше суспільство, тим вони ставатимуть численніші й гостріші.

Третім плюсом слід вважати ґрунтовне Положення про громадські слухання, якому намагалися слідувати організатори. Це привнесло більше ладу й організованості в їх проведення та сприяло солідності й авторитету міської влади.

Про недоліки, на які слід звернути увагу виконавчим органам влади при проведенні цих та подібних заходів надалі, а також при виконанні покладених на них законодавством обов’язків узагалі читайте у свіжому номері газети

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *