Що буде із зарплатами українців у найближчому майбутньому

В Україні розмір заробітної плати зріс, однак набагато повільніше, ніж у попередні місяці.

Економісти очікують, що тенденція до уповільнення зростання заробітків збережеться, повідомляє “Сегодня“.

Водночас фахівці сходяться на думці, що зростання виплат все ж продовжиться, оскільки залишилася головна причина підвищення заробітків – трудова міграція.

Крім того, бюджетників у грудні чекає заплановане зростання окладів у зв’язку з перерахунком тарифної сітки після зростання з 1 грудня соцстандартів.

 “Рівень життя підвищився у тих, хто сьогодні заробляє понад 15 тис. грн, а таких усього один працівник з шести. У решти – він знизився. Розшарування українського суспільства за рівнем доходів збільшилося, і цей тренд буде наростати”, – резюмував член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За даними Держстату, середня зарплата в Україні у жовтні 2019 року становила 10 тисяч 727 гривень. Це на 0,4% більше, ніж у вересні, і одразу на 16,4% більше, ніж у жовтні 2018 року.

У жовтні цього року середня зарплата по Україні перевищила мінімальну у 2,6 раза, повідомляє Державна служба статистики

Якщо брати до уваги окремі сфери діяльності, то найбільш прибутковими залишаються сфера фінансів і страхування та ІТ-сфера. У них працівники всередньому заробляють 19 тисяч 571 гривню і 17 тисяч 57 гривень відповідно.

Водночас найменш прибутковими є сфера охорони здоров’я та тимчасове розміщення і організація харчування – 7 тисяч 2 гривні та 7 тисяч 30 гривень відповідно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *