ЩЕ 900 ТИСЯЧ ГРОШЕЙ ГРОМАДИ КИНУЛИ НА ВУКГ
На вівторок, 10 березня, несподівано була призначена позачергова 82-га сесія міської ради. В порядку денному стояло одне цікаве питання: про надання безповоротної фінансової допомоги КП «Переяславське ВУКГ». Для тих, хто не знає, що таке безповоротна допомога: це кошти, які не потрібно повертати. Нагадаємо, що на 70-й позачерговій сесії міськради, яка відбулася 16 липня 2019 року, депутати з подачі мера Тараса Костіна вже виділяли 1 млн. 200 тис. грн. безповоротної фінансової допомоги дорогому (в прямому та переносному розумінні цього слова) ВУКГ. Виділяли з благородною метою вжиття заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування ВУКГ, для оплати важливого дозволу на користування надрами терміном на 20 років. Правда, щось у комунальників із тим дозволом поки що не складається і, за неофіційною інформацією, використали вони лише близько 400 тис. грн., але тим не менше.
Тепер же керівництву ВУКГ знову знадобилися бюджетні кошти, бо власних надходжень чи то не вистачає, чи й зовсім обмаль. Навіщо ж надриватися, якщо до їхніх послуг міська казна? Отож стерновий і скликав позачергівку, щоб узаконити чергову позичку своєму улюбленому комунальному підприємству. Правда, спочатку трохи довелося понервувати. Ні, не тому, що не було кворуму. Кворум якраз був, не було необхідної кількості голосів, тобто лояльних парламентарів. Очільник у справі гіпотетичного підрахунку голосів уже на всі ноги кутий, він знає, хто за нього, хто проти, рахує, прикидає, дає мерофілам команди обдзвонювати відсутніх лояльних, підтягувати в сесійну залу тих, хто «дбає за місто». Тож сесія не починалася (хоча це порушення), поки не зібралася необхідна кількість «лоялістів». Для святої справи не гріх і регламент порушити.
Доповідач – заступниця міського голови з економіки Наталія Устич – почала було розповідати про те, що кошти на безповоротній основі – це 600 тис. грн. плати за електроенергію і 300 тис. грн. має піти на рентні платежі. Тут градоначальник звично перебив промовця й запитав думку бюджетної комісії. Виявилося, що комісія схвалила цю оборудку. Далі очільник запитав, які є запитання в депутатів (вибачте за тавтологію). Автор цих рядків запропонував, щоб Наталія Миколаївна продовжила доповідь. Мер дозволили. Так от, вела далі заступниця, за рішенням Господарського суду Київської області від 23 червня 2014 року, за поданням державної екологічної інспекції в Київській області з нашого ВУКГ було вирішено стягнули 8 млн. грн. Далі знову не втерпів стерновий: «Було рішення суду розтягнути цей борг на 20 років. Я теж упустив цей момент… у 15-му, 16-му, 17-му – основний борг накоплений був. Тобто, суд сказав 32 тисячі у місяць сплачувати, керівник – на той час Фесенко Анатолій Іванович – взагалі майже не сплачував, Бут теж невеличку суму накопив, Коркач теж невеличку суму… Зараз воно вилізло це все у вісімсот тисяч. Гриценко Артем Миколайович всього лише… тільки приступив до виконання своїх обов’язків, за два місяці він не міг платить, бо була складна ситуація. Зараз ми хочемо допомогти нашому ВУКГ встати на ноги, тому що попередні керівники попрацювали не дуже добре. Цей борг лягає на плечі не тільки підприємства, а й наших споживачів».
Депутат, член бюджетної комісії Жанна Федорук заявила, що на засіданні комісії, яке відбулося перед сесією, виявився цікавий факт: управління економіки склало перелік заходів і розрахунків, як вивести ВУКГ з кризи. Серед них була і щомісячна сплата цих 32 тис. грн., і керівництво ВУКГ звітувалося, що воно їх сплачує. А насправді обманювало міську раду й не платило. Тому Жанна Володимирівна запропонувала надати ВУКГ 900 тис. грн., але на поворотній основі строком на півтора року. Вона навела кілька аргументів на підтвердження того, що комунальники зможуть повернути ці кошти в бюджет.
Стерновий не хотів ставити пропозицію депутата на голосування. Федорук наполягала. Далі сталося щось зовсім незрозуміле. Городський голова поставив на голосування за основу. За це проголосував 21 депутат. Далі мер поставив пропозицію міської ради, хоча за неї вже проголосували, коли голосували за основу. Цього разу кнопку «за» натиснули лише 15 парламентарів. І хоча деякі депутати протестували проти порушення, мер гнув свою незаконну лінію. Далі він все-таки поставив пропозицію Жанни Федорук. Її підтримали лише 8 обранців громади. Потім мер-всьому голова без докорів сумління поставив на голосування в цілому. Цікаво, що під час голосування продовжувалися дискусії, що заборонено регламентом. Зрештою, за надання безповоротної фінансової допомоги КП «Переяславське ВУКГ» проголосували 18 осіб. Це Олександр Аракелян, Петро Бочарін, Василь Гайдак, Артем Гриценко, Микола Гура, Олексій Дикий, Олександр Калашник, Сергій Кикоть, Олексій Лукашевич, В’ячеслав Нестеренко, Олена Розовик, Людмила Ружановська, Олександр Чорний, Юрій Шинкар, Василь Щукін, Владислав Юденко, Віталій Дубович, а також сам керманич. Кнопку «проти» натиснув депутат В’ячеслав Саулко. Утримався Валерій Вовк. Не брали участі в голосуванні Олександр Матвієнко, Жанна Федорук та Олена Чайка.
Після цього незаконного голосування захисники інтересів мера, пардон, громади позитивно розглянули ще два питання, пов’язаних із описаним. Детальніше про ситуацію з ВУКГ читайте на 5 стор. цього номера газети.
Олександр МАТВІЄНКО