Loading...

Шахраї відродили у соцмережах старі схеми виманювання грошей

Українцям в соцмережах знову почали надходити пропозиції з боку “іноземних родичів” або просто “заможних іноземців”, які, обіцяючи оформлення спадщини, намагаються шахрайським способом заволодіти коштами користувачів. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Відзначається, що ця шахрайська схема була популярною в кінці 1990-х – початку 2000-х років, тільки тоді пропозиції надходили на електронну пошту.

“Наприклад, дальній-предальній родич, який все життя жив за кордоном, раптом перед смертю дізнався про ваше існування і відразу вирішив залишити все своє багатство вам у спадок … Однак для того, щоб оформити необхідні документи для процедури успадкування спадщини, і для підтвердження реальності існування особи спадкоємця на вказаний шахраєм рахунок необхідно відправити невелику суму, наприклад в розмірі 200 – 300 доларів США “, – розповіли в кіберполіції.

Ця схема свого часу отримала назву “нігерійські листи щастя”, тому що першими її освоїли саме жителі Нігерії. Пізніше вона поширилася на інші країни Африки і Європи.

У кіберполіції помітили, що іноді зміст листів змінюється, наприклад шахраї пропонують “на дуже вигідних умовах вкласти свої кошти в інвестиції або перспективний бізнес, який найближчим часом буде розпочато за кордоном”.

На сьогодні правоохоронцям вже відомі випадки спроби шахраїв заволодіти коштами українських користувачів соціальної мережі Facebook – наприклад, під виглядом надання допомоги вітчизняним волонтерським організаціям зарубіжними волонтерами або допомоги від іноземних військовослужбовців, які співчувають українським воїнам.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *