Шахрайські CALL-центри у Запоріжжі щотижня видурювали до 3 мільйонів гривень

Штат співробітників складав близько 100 осіб.

Правоохоронці викрили у Запоріжжі мережу шахрайських call-центрів, завдяки роботі яких щотижня в ошуканих жителів Запорізької та Дніпропетровської областей викрадали до 3 млн грн.

Три шахрайські офіси маскували під вивісками про продаж вікон та дверей. Незаконну діяльність організували троє жителів Запоріжжя віком від 20 до 24 років. Вони скуповували у DarkNet клієнтські бази даних. Надалі ці бази використовували для власних злочинних дій. Про це повідомив Департамент кіберполіції України.

Штат співробітників складав близько 100 осіб, серед яких були й неповнолітні. Усі вони щомісячно отримували за свою роботу близько 15 тис. грн.

Працівники шахрайських call-центрів телефонували людям, представлялися співробітниками служби безпеки банку, виманювали інформацію щодо даних cvv-коду, номеру картки, пін-код тощо. Для цього вони використовували також психологічні методи впливу та діяли за заздалегідь прописаною інструкцією. Щомісячно всі співробітники call-центру проходили відповідні тренінги та мали інструкції для спілкування з клієнтами чотирма різними мовами.

Щоденно кожен зі співробітників здійснював близько сотні таких дзвінків. Отриману інформацію вони використовували для викрадення грошей з банківських карток потерпілих.

Правоохоронці провели обшуки в офісах шахрайських call-центрів – вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, клієнтські бази та чорнові записи.

Справу кваліфіковано за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Всю вилучену техніку направлено на експертизу. Після отримання результатів усіх експертиз буде вирішено питання щодо оголошення підозри учасникам злочинної групи. Їм загрожує до 8 років ув’язнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *