Сергій Фурса: Арка. Символ реформ по-українськи
Спочатку була Арка. Потім вирішили робити реформи. Проєвропейські. Арку вирішили пофарбувати в кольори веселки. Модно. Молодіжно. Сучасно. Актуально. Почали фарбувати. Але тут прийшли скрєпи. Зазвичай завжди, коли роблять реформи, приходять або скрєпи, або корупціонери. Або корупціонери зі скрєпами.
В принципі, коли робиш реформи, завжди є незадоволені. Вони виграють від минулого. І не хочуть міняти. І їх не можна слухати. Тому що вони пропонують або нічого не робити. Або компроміс. Компроміс зі скрєпами. Це як якщо раніше ви спалювали відьом, то тепер це не можна робити. І ви їх грієте в мікрохвильовці. Але рідко. Але відьми є.
Компроміс з корупціонерами. Це коли схеми треба прибрати, але не всі. Та не до кінця. Так і роблять всі реформи в Україні. Не до кінця. Компромісно. Ось НАБУ зробили, а прослушку їм не дамо. І так, антикорупційний суд їм не дамо. А ще всіх посадять. Це ж не компроміс. Це ж не шлях до єднання. А корупціонери вони ж теж частина народу. І їх думку треба поважати. Це як боротися з контрабандою, але не вводити касові апарати. Ніби ж і з контрабандою боремося, але і людям, які її продають, не заважаємо. Адже Народ. Частина суспільства. Не можна не враховувати їх інтереси. Це як скасувати податкову поліцію, але Службу Фінансових Розслідувань не давати. Тому що люди в СБУ і поліції позбудуться заробітку. А адже вони теж люди. Українці. Частина суспільства.
Єдиний спосіб робити реформи – це ламати через коліно. Не враховувати інтереси. Якщо ви сідаєте за стіл переговорів з минулим, то воно не відпустить вас в майбутнє. Чим би це минуле не було. Чи то корупціонерами на Рендж Ровері, чи то скрєпами в шароварах.
І була європейська арка. А тепер її доповнили шароварщиною. Компроміс. До речі, може й вийде краще, ніж з реформами. Тому що виглядає кумедно. Вся арка у вишиванці була б вульгарною, а тепер може просто забавною. Одягли символ ЛГБТ у вишиванку. До речі, скрєпи на таке швидше образитися повинні були б. Дивний компроміс. Український. Загадковий. І каже європейцям про загадкову українську душу. Коли корупціонери – це погано. Але корупціонери у вишиванці – вже ніби добре. Адже на Майдані стояли. Так просто це не зрозумієш. А тепер і символ є. Символ реформ по-українськи.