СБУ ЗАПОБІГЛА ТЕХНОГЕННІЙ КАТАСТРОФІ НА ЮЖНО-УКРАЇНСЬКІЙ АЕС

Співробітники Служби безпеки блокували використання на атомній електростанції контрафактного обладнання.

Служба безпеки України запобігла використанню неякісного електрообладнання на Южно-Українській АЕС, що могло призвести до техногенної катастрофи.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

“Співробітники СБ України у взаємодії з Дирекцією Держпідприємства “НАЕК “Енергоатом” блокували, у рамках реалізації комплексу заходів із захисту критичної інфраструктури держави у сфері  атомної енергетики,  використання  неякісного обладнання на підприємстві “Южно-Українська АЕС”. Оперативники спецслужби встановили, що посадовці підприємства створили умови для виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру на Южно-Українській АЕС. Слідством задокументувано, що чиновники свідомо закупили контрафактне електрообладнання для систем важливих для безпеки функціонування атомної електростанції”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правоохоронці СБУ під час досудового розслідування змогли задокументувати факт постачання та встановлення силового кабелю електроживлення, використання якого не передбаченого чинними нормами, правилами та стандартами з ядерної та радіаційної безпеки.

Наразі керівництво АЕС, “Енергоатома” та Державної інспекції ядерного регулювання України проводять низку негайних заходів із заміни контрафактного обладнання.

Нагадаємо, у 2016 році СБУ вже викривала багатомільйонний механізм розкрадання коштів на Южно-Українській АЕС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *