Розслідування Bihus.info: Активісти облили кров’ю будівлю НАБУ

Активісти організації “Традиції і порядок” облили кров’ю будівлю Національного антикорупційного бюро України через журналістське розслідування, в якому НАБУ, начебто, за гроші закривало справи про розкрадання в оборонній сфері

Про це повідомляє “Традиція і порядок” у Facebook.

Активісти облили вхід до НАБУ бичачою кров’ю та закидали яйцями.

Зазначається, що вони вимагали зустрічі з представниками НАБУ та притягнення до відповідальності заступника директора НАБУ Гізо Углави, основного фігуранта . Жоден з представників НАБУ не вийшов до активістів.

Будівлю Національного антикорупційного бюро обклеїли наклейками “Торгівля з окупантами – бізнес на крові”.

Після цього представники руху Традиція і Порядок рушили до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури аби запитати про розслідування факту причетності ГПУ, Військоої прокуратури, СБУ, Державної фіскальнох служби та НАБУ до розкрадання на “Укроборонпромі”.

У Національному анитикорупційному бюро кажуть, що у розслідуванні Bihus.info були допущені маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в “Укроборонпромі”.

Про це заявив директор бюро Артем Ситник у відео, оприлюдненому відомством.

Він заявив, що НАБУ ніколи “не видавало, не видає і не буде видавати” довідок про те, чи є підприємство фіктивним.

“Це не входить у компетенцію Антикорупційного бюро”, – сказав він.

 Ситник розповів, що НАБУ перевіряло причетність ряду фірм до постачання на Харківський бронетанковий завод прицілів, які раніше були у власності Міністерства оборони. Перевіряли, в тому числі, і фірму Гладковського “Оптимумспецдеталь”.

В ході цього розслідування, за його словами, до НАБУ від Укроборонпрому всього надійшло 4 запити.

“Відповідно було надано 4 відповіді. І в трьох відповідях із чотирьох це підприємство (“Оптимумспецдеталь” – ред.) фігурувало, як таке що відпрацьовується на причетність до певних дій в рамках цього провадження. Водночас, в другому листі, на якому так акцентували увагу журналісти, цього підприємства немає”, – сказав він.

За словами Ситника, другий лист стосувався іншої інформації – тієї, яка вже встановлена у кримінальному провадженні.

Слідство дійшло висновку, що фірма Гладковського не постачала Харківському бронетанковому заводу саме ті приціли, які перевіряли правоохоронці.

“Через це у відповіді на цей запит були зазначені лише ті підприємства, які поставляли нібито приціли, що мають номера такі ж, які рахувалися за Міноборони. Тому тут є певна маніпуляція, що нібито хтось виключив підприємство із списку фіктивних підприємств. Ми такого списку не ведемо”, – додав директор НАБУ.

Ситник заявив, що НАБУ готове забезпечити повний доступ до тих матеріалів, які будуть потрібні ДБР для розслідування, і провести внутрішнє службове розслідування.

“Матеріалів, де була б переписка нібито пана Гладковського, нібито пана Жукова, цієї переписки в НАБУ не було. Наразі, для того щоб провести службове розслідування, щоб провести досудове розслідування у цих справах (махінації із закупівлями в “Укроборонпромі” – ред.) потрібно отримати носії, де є ця переписка і ті матеріали, які є в Генеральній прокуратурі. Ми не знаємо, що конкретно там знаходиться. Але нами ініційоване питання витребування цих проваджень”, – сказав він.

Також Ситник сказав, що Євген Шевченко ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним в рамках закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *