РОЗЕНКО ОЗВУЧИВ ПЛАНИ УРЯДУ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ
Уряд України не має ніяких фіксованих зобов’язань перед міжнародними організаціями щодо підвищення пенсійного віку. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
За його словами, даний пункт не прописаний ні в укладеному з МВФ меморандумі, ні в договорах з іншими інституціями.
“Я впевнений, що нинішній уряд і влада не зроблять жодного кроку щодо підвищення пенсійного віку”, – сказав він.
Розенко пояснив, що на сьогоднішній день в Україні поступово піднімається пенсійний вік для жінок. Але це явища є продовженням тієї політики і законів, які були прийняті ще за президента Віктора Януковича.
Як повідомляв NewsOne раніше, Розенко розповів, що у 2017 році пенсії виростуть двічі: з 1 грудня і з 1 травня. Пенсійні виплати збільшаться приблизно на 11%.
Разом з тим, Міжнародний валютний фонд оприлюднив нову версію меморандуму про співпрацю з Україною, у якій вказав основні вимоги до держави
Про це повідомляє видання “Економічна правда“, у розпорядженні якого є відповідний документ.
Таким чином, меморандум передбачає 12 структурних маяків, з яких сім є новими у цій редакції документа.
Зокрема, до кінця цього року уряд повинен ухвалити рішення щодо монетизації субсидій. Держава також повинна підвищити пенсійний вік і для чоловіків, і для жінок до 63 років, це рішення потрібно ухвалити до кінця березня 2017 року.
Понад те, Україна повинна провести земельну реформу і також зробити це до березня 2017 року. Зазначається, що закон про ринок земель повинен був опинитися у Верховній Раді ще до кінця вересня минулого року, втім влада так і не подала його.
Також до кінця цього місяця необхідно обрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту ПриватБанку. Зокрема, аудитори будуть аналізувати, чи були допущені порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.
Понад те, у цій справі також потрібно до кінця червня призначити міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами ПриватБанку умов реструктуризації. Таким чином необхідно оцінити, чи дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати по позиках, виданих пов’язаним особам.
Також до кінця червня держава повинна запровадити єдиний реєстр отримувачів соціальних виплат. Такі заходи необхідні для продовження процесу верифікації соціальних виплат.
Зрештою, від України очікують створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів, що також повинно статися до кінця червня.
Інформація про нові вимоги до України з боку МВФ, яку опублікувала “Європейська правда, викликала чималий ажіотаж в суспільстві.
Віце-прем’єр Павло Розенко вже відреагував на пункт про підвищення пенсійного віку. Як і Рева у вересні, він сьогодні в ефірі 5-го каналу заявив, що Кабмін не брав на себе зобов’язань це робити. І взагалі, підвищення пенсійного віку не вирішує проблему дефіциту ПФУ. Потрібно підвищувати не вік, а кількість тих, хто платить податки.
Він заявив, що лише половина людей в країні платять податки в повному обсязі, інші працездатні або менше, або взагалі не платять.
Інші пункти з меморандуму з МВФ Розенко не прокоментував.